Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak uniemożliwić uruchomianie określonych programów w Windows XP?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 18 lipiec 2008, 14:34, ilość odsłon: 1078

Modyfikacja rejestru, która zabrania użytkownikowi korzystania z określonych programów. Jeżeli chcemy uniemożliwić uruchamianie określonych programów na naszym komputerze możemy posłużyć się Edytorem rejestru...

Jeżeli chcemy uniemożliwić uruchamianie określonych programów na naszym komputerze możemy posłużyć się Edytorem rejestru (Start > Uruchom, w oknie "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz odnajdujemy klucz :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Następnie modyfikujemy (lub tworzymy, typ DWORD) wartość DisallowRun i nadajemy jej 1. Teraz tworzymy klucz :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\DisallowRun

W tym nowym kluczu będziemy dodawać wartości, oznaczające programy, które chcemy zablokować. Tworzymy więc w nim nowe wartości ciągu o nazwach, którymi będą liczby, a "daną wartości" będzie nazwa pliku exe, który chcemy zablokować. Przykład poniżej :


UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.


Inne porady z tej kategorii:

  • Programowanie na Androida – praktyczne porady

    Android to uznana na całym świecie platforma programowa dla urządzeń mobilnych.

  • Programy antywirusowe – który wybrać?

    Bezpieczeństwo komputera w sieci to dość istotna sprawa. Co prawda Windows ma swoje zapory i osłony, jednak coraz to nowsze zagrożenia wymagają coraz lepszych zabezpieczeń, których produkt Microsoftu nie daje. Na szczęście istnieją programy ant

  • Rozszerzenie dat - czym otworzyć?

    Od czasu do czasu zdarza nam się spotkać w sieci pliki mające rozszerzenie „.dat”. Są to pliki używane w systemach operacyjnych z rodziny Windows, który służy do przechowywania informacji o aktywności użytkownika.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak uniemożliwić uruchomianie określonych programów w Windows XP?