Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak umieścić znak wodny na zdjęciu?

Kategoria: Pozostałe, 29 lipiec 2011, 09:42, ilość odsłon: 1279

Mały i dyskretny znak wodny umieszczony na zdjęciu, jest najlepszym sposobem na zapobiegnięcie bezprawnego kopiowania i powielania naszych zdjęć.

Umiejętność wykonania takiego znaku, jest szczególnie przydatna w przypadku aukcji internetowych i ogólnie dostępnych galerii zdjęć, z których w stosunkowo łatwy sposób można skopiować ich zawartość.

Zatem jak najlepiej zabezpieczyć swoje zdjęcia i wykonać na nich znak wodny? Najprostszą metodą by wykonać znak wodny na zdjęciu jest rzecz jasna użycie odpowiedniego programu graficznego. Świetnym programem, który nam w tym pomoże jest popularna, a przede wszystkim darmowa, aplikacja GIMP. Aby za jej pomocą umieścić znak wodny na zdjęciu musimy w pierwszej kolejności utworzyć obrazek, który będzie naszym znakiem wodnym. Może to być jedynie prosty tekst z nazwą naszego użytkownika lub firmy. Możemy oczywiście pokusić się także o bardziej wyszukane znaki wodne, zawierające w sobie interesujące grafiki lub symbole. Gdy utworzymy i zapiszemy w dowolnym formacie nasz znak wodny, musimy za pomocą programy GIMP otworzyć zdjęcie, które zabezpieczymy naszym znakiem wodnym. Następnie otwieramy plik zawierający owy znak, po czym kopiujemy go i wklejamy jako nową warstwę na zdjęciu do zabezpieczenia.

Następnym krokiem jest przejście do zakładki umożliwiającej konfigurację warstw i wybieramy opcję pozwalającą nam na ustawienie procentowego krycia naszego znaku wodnego. Z reguły wartość w okolicach dwudziestu punktów procentowych daje najlepszy efekt. Nasz znak wodny na zdjęciu nie rzuca się bowiem zbyt mocno w oczy, a jednocześnie w wyraźny sposób zabezpiecza nasze zdjęcie.

Wstawienie znaku wodnego na zdjęcie czy dowolną grafikę nie jest procesem trudnym i każda osoba poradzi sobie z tym zagadnieniem bez najmniejszych problemów.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest FM?

    Nie każdy ma możliwość grania w piłkę nożną w życiu realnym, a na pewno mało osób może być przedstawicielem swojej ulubionej drużyny piłkarskiej.

  • Co to jest program komputerowy?

    W komputerowej terminologii jednym z najbardziej podstawowych określeń jest pojęcie "program komputerowy".

  • Programowanie gier – jak zacząć?

    Programowanie gry nie jest oczywiście prostą rzeczą i nie ma znaczenia, czy mamy na myśli prostą zabawę we flashu, czy też skomplikowane, wielopoziomowe gry 3D.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak umieścić znak wodny na zdjęciu?