Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak uaktualnić BIOS?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 17 sierpień 2011, 13:55, ilość odsłon: 2125

Zanim zajmiemy się tematem uaktualnienia BIOSu, musimy ostrzec każdego, który chce to zrobić – jest to ryzykowny i niebezpieczny zabieg i jeżeli popełnimy błąd, możemy pożegnać się z naszym komputerem na dłużej.

Zatem, jak uaktualnić BIOS? Na początek ustawiamy opcję Load Default Settings w BIOSie, wtedy mamy pewność, że ominie nas kilka potencjalnych niespodzianek. Zasadniczo wiele zależy od naszego BIOSa, a dokładnie od tego, jakiej jest firmy. BIOS możemy aktualizować z dyskietki bądź z internetu. Najważniejsze częścią tego procesu jest ściągnięcie pliku z nową wersją BIOSu, bądź na dyskietce. Jeżeli posiadamy system Asus to możemy zaktualizować go ze strony Asus, po czym wyłączamy firewall, odłączamy internet i uruchamiamy aplikację uaktualniającą nasz program. Jeżeli zgrywamy aktualizację z płyty lub z dyskietki, musimy najpierw odnaleźć ją w systemie, apotem dokonać na niej operację flaszowania. Zabieg ten dokonany jest sam i nie musimy wtedy sami za bardzo ingerować w jego przebieg, co więcej, ingerencja nie jest za bardzo wskazana.

Jeśli zastanawiamy się, jak uaktualnić BIOS, to przemyślmy tę decyzję kilka razy. Aby operacja się nie powiodła, wystarczy poruszyć klawiaturą bądź zresetować komputer, bądź też mogą wystąpić zaniki prądu – i wtedy mamy już pewność, że ktoś będzie musiał za nas naprawić całe urządzenie.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak uaktualnić BIOS?