Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak stworzyć własną czcionkę w Windows XP?

Kategoria: Multimedia, 12 lipiec 2008, 00:37, ilość odsłon: 6697

Porada dotycząca narzędzia "Edytor znaków prywatnych". Windows XP oferuje nam dość mało z­nane narzędzie, które pozwala na stworzenie od podstaw ­własnych znaków Żeby je uruchomić należy wejść na Start > Uruchom...

Windows XP oferuje nam dość mało z­nane narzędzie, które pozwala na stworzenie od podstaw ­własnych znaków Żeby je uruchomić należy wejść na Start > Uruchom, a w polu "Otwórz :" wpisać eudcedit i kliknąć ok. W tym momencie powinien uruchomić się Edytor znaków prywatnych, który pozwoli na stworzenie własnych, niepowtarzalnych czcionek.Edytor pozwala na stworzenie nowego znaku całkowicie od podstaw, lub na bazie innej czcionki (Okno > Odwołanie). Wykreowane w ten sposób znaki możemy użyć za pomocą Tablicy znaków (Start > Programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe) wybierając w polu czcionka pozycję : "Wszystkie czcionki (znaki prywatne)". Teraz możemy bez problemu skopiować nasz wytwór do schowka.Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić zrzut ekranu?

    Szybki i prosty sposób na zrobienie zrzutu z naszego ekranu. W tym celu możemy posłużyć się prostym, darmowym programem Irfan View. Uruchamiamy apli­kacj­ę i z menu Options wybieramy opcję Capture/Screensh­ot.

  • Czym otwierać uszkodzone pliki multimedialne?

    Porada dla tych, którzy posiadają uszkodzone pliki muzyczne lub filmowe, a chcieliby je otworzyć. Co zrobić jeżeli posiadamy na dysku uszkodzone lub niepełne (na przykład powstałe w wyniku działania takich aplikacji jak Emule) pliki multimedialne

  • Kodeki xvid

    Każdy system operacyjny do prawidłowego wyświetlania plików wideo potrzebuje kodeków i filtrów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak stworzyć własną czcionkę w Windows XP?