Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak stworzyć plik o dokładnie określonej wielkości (Win XP)?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 17 lipiec 2008, 01:33, ilość odsłon: 2844

Ciekawa porada pokazująca jak stworzyć plik o dokładnie określonej wielkości. Jeżeli chcemy stworzyć plik, który będzie miał dokładnie określoną liczbę bajtów możemy to zrobić poprzez Start > Uruchom.

Jeżeli chcemy stworzyć plik, który będzie miał dokładnie określoną liczbę bajtów możemy to zrobić poprzez Start > Uruchom, a następnie wpisanie komendy :

fsutil file createnew c:\x.txt Z

Gdzie c:\x.txt to lokalizacja i nazwa pliku, który chcemy stworzyć. Z to natomiast liczba bajtów, która określa wielkość naszego pliku.

fsutil to niezwykle ciekawe narzędzie, które oferuje naprawdę sporo zaawansowanych opcji. Należy jednak uważać ponieważ wiele z nich może doprowadzić do różnych przykrych konsekwencji. Zaawansowany użytkownik powinien sam poszukać na ten temat więcej informacji.


Inne porady z tej kategorii:

  • Śledzenie przyczyn zamknięcia systemu (Win XP)

    Interesująca porada dotycząca możliwości włączenia monitorowania zamknięć systemu w Windows XP. Jeżeli chcemy, aby nasz system zapisywał informacje o zamknięciu systemu i jego przyczynach musimy posłużyć się Edytorem rejestru...

  • Niepotrzebne pliki aktualizacyjne (Win XP)

    Porada dla tych, którzy cenią sobie miejsce na dysku. Jeżeli regularnie aktualizujemy swój system to w głównym folderze naszego Windowsa może nagromadzić się sporo katalogów, których nazwa zaczyna się od $NTUninstall.

  • Informacje o systemie w pliku tekstowym (Win XP)

    Jak wyeksportować informacje o naszym systemie do pliku tekstowego? Jeżeli chcemy zapisać informacje o naszym systemie w pliku tekstowym (choćby na pamiątkę ewolucji naszego sprzętu) to możemy posłużyć się narzędziem "Informacje o systemie".


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak stworzyć plik o dokładnie określonej wielkości (Win XP)?