Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak stworzyć dysk z folderu (Win XP)?

Kategoria: Pozostałe, 14 lipiec 2008, 21:22, ilość odsłon: 4076

Sposób na utworzenie dodatkowego dysku, który będzie nas kierował do konkretnego folderu. Żeby stworzyć dysk na bazie jakiegoś folderu musimy posłużyć sie poleceniem subst (znanym zresztą z dosa). Klikamy Start > Uruchom...

­Żeby stworzyć dysk na bazie jakiegoś folderu musimy posłużyć sie poleceniem subst (znanym zresztą z dosa). Klikamy Start > Uruchom i w polu "Otwórz :" wpisujemy :


subst x: Z:\folder


Gdzie x to litera, którą chcemy nadać stwarzanemu dyskowi, a Z:\folder to ścieżka fol­deru do którego będzie on nas odnosił.


Przykładowo :
Powyższe polecenie stworzy dysk Z odwołujący się do folderu Windows. Należy jednak mieć na uwadze że nasze dyski znikną po restarcie komputera.


Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest programowanie równoległe?

    Wśród programistów istnieje termin zwany „programowaniem równoległym”. Cóż oznacza to dziwne określenie? Oznacza ono napisanie programu w ten sposób, aby można było go uruchomić na wielu procesorach jednocześnie.

  • Jak wyłączyć pocztę głosową?

    Każdy chyba przeżył chwile zdenerwowania, kiedy dzwoniąc do znajmego, złapała nas poczta głosowa.

  • Konwertowanie partycji z FAT32 na NTFS

    Opis jak w prosty sposób skonwertować system plików danej partycji z FAT32 na NTFS. Istnieje wiele zalet konwersji z FAT32 na NTFS i jest to czynność dość prosta. Dokonujemy jej z poziomu wiersza poleceń w postaci polecenia...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak stworzyć dysk z folderu (Win XP)?

dodał: ~sie wie , 08.01.2010

bzdury wyssane z palca!! tworzenie dysku takim sposobem jest niemożliwe!