Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak stowrzyć prosty slideshow?

Kategoria: Multimedia, 29 lipiec 2008, 01:04, ilość odsłon: 3590

Porada dotycząca tworzenia pokazu slajdów w programie w IrfanView. Jeżeli chcemy szybko stworzyć prosty pokaz slajdów możemy skorzystać z darmowej aplikacji Irfan View.

Jeżeli chcemy szybko stworzyć prosty pokaz slajdów możemy skorzystać z darmowej aplikacji Irfan View. Po zainstalowaniu aplikacji uruchamiamy ją i z menu File wybieramy opcję Slideshow. Możemy również posłużyć się skrótem klawiszowym W.

Po prawej stronie widzimy okienko, które służy do wybierania obrazków, które chcemy wykorzystać w naszym pokazie. Wystarczy zaznaczyć kilka z nich i wcisnąć Add. W polu Slide Advancement możemy wybrać liczbę sekund po której nasz pokaz będzie automatycznie przechodził do następnego zdjęcia. Możemy również wybrać losowy czas przejścia, lub wykonywanie go tylko po naciśnięciu jakiegoś klawisza.

Program posiada również wiele innych, ciekawych opcji, które pozwolą na jeszcze większe spresonalizowanie naszego pokazu. Co najważniejsze IrfanView pozwala na zapisanie gotowego slideshow w postaci pliku wykonywalnego exe lub wygaszacza ekranu. Pozwala to na wykonanie prostej prezentacji bez używania żadnych zaawansowanych narzędzi. Bez wątpienia jest to jedna z większych zalet tego małego, darmowego programiku.

Inne porady z tej kategorii:

  • Katalogowanie multimedialnych zbiorów

    Porada opisująca programy umożliwiające katalogowanie naszych multimedialnych zbiorów. Na naszej stronie można znaleźć wiele ciekawych (a do tego darmowych i po polsku) programów, które zostały stworzone specjalnie do katalogowania naszych przer

  • Twarda spacja w programie Word

    Wiele z osób, które nawet na co dzień używają edytora Word, z pewnością nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją w nim dwa rodzaje spacji – miękka i twarda.

  • Jak zmienić rozmiar zdjęcia?

    Jak zmienić rozmiar zdjęcia? Jest to pytanie, które często sobie zadajemy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak stowrzyć prosty slideshow?