Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak sprawdzić wersję Bios-u? (XP)

Kategoria: Pozostałe, 29 grudzień 2008, 11:44, ilość odsłon: 14710

Prosta porada mówiąca o tym jak sprawdzić wersję BIOS-u, którą się posiada. Sprawdzanie wersji naszego Bios-u może być ważne przy dokonywaniu jego aktualizacji. Jest kilka sposobów żeby ją poznać.

Sprawdzanie wersji naszego Bios-u może być ważne przy dokonywaniu jego aktualizacji. Jest kilka sposobów żeby ją poznać. Można przyjrzeć się co jest wyświetlane na początku uruchamiania się naszego komputera. W systemie Windows XP można to zrobić poprzez Start > Programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Informacje o systemie.


bios


Można również skorzystać ze specjalistycznego oprogramowania takiego jak na przykład Everest

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest gnu?

    Z pewnością niejeden z naszych czytelników spotkał się z określeniem GNU, jednak nie każdy wie, co ono oznacza. Wypada więc zrobić małą prezentację. GNU to uniksopodobny system operacyjny, na który składa się wyłącznie wolne oprogramowani

  • Zlikwidowanie strzałek przy skrótach (Win XP)

    Porada dla tych, którzy chcą pozbyć się strzałek widniejących na ikonkach skrótów. Jeżeli uznamy, że "strzałki", które są dodawane do ikonek stworzonych przez nas skrótów są czymś zbędnym, możemy w łatwy sposób się ich pozbyć dzięk

  • IExpress - narzędzia do tworzenia samorozpakowywujących się archiwów (Vista, XP)

    Bardzo ciekawe narzędzie dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Za pomocą Iexpress otrzymujemy możliwość łączenia dowolnych plików w samorozpakowywujące / samoinstalujące się archiwa CAB.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak sprawdzić wersję Bios-u? (XP)

dodał: ~lola , 19.09.2009

;p