Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak sprawdzić szybkość Internetu?

Kategoria: Internet, 01 czerwiec 2011, 10:06, ilość odsłon: 3298

Jak wiadomo, im szybszy Internet, tym większa satysfakcja z jego używania.

Aby go mieć, musimy podpisać umowę z tym czy innym dostawcą, a cena uzależniona jest od szybkości łącza, czyli tego, z jaką szybkością odbywa się transfer danych do komputera i z komputera. Mamy różne rodzaje łączy – 1 Mb/s, 2 Mb/s, 10 MB/s i inne. Ale jak sprawdzić, czy rzeczywiście płacimy za podaną przez firmę szybkość?

Sprawdzanie szybkości sieci

Możemy sprawdzić szybkość naszego łącza na dwa sposoby – za pomocą specjalistycznej aplikacji lub też odwiedzić stronę w sieci, na której można dokonać takiej operacji. Zaczniemy od tej drugiej opcji. Tu istnieje mnóstwo stron, jak na przykład speedtest.net. Wchodzimy na stronę, a następnie klikamy BEGIN TEST.

jak sprawdzić szybkość internetu

Atrakcyjna animacja pokazuje, jak sygnał idzie z sieci do nas. Zyskujemy trzy wyniki. Pierwszy to ping, drugi szybkość pobierania danych przez nasz komputera, a trzecim jest szybkość, z jaką wysyła on dane.

jak sprawdzić szybkość internetu

Po otrzymaniu wyników otrzymujemy propozycję ulepszenia szybkości naszego sprzętu. Nie jest nam to jednak do niczego potrzebne, więc po wykonaniu wyliczeń możemy spokojnie wyłączyć stronę.

jak sprawdzić szybkość internetu

 

Programy do sprawdzania szybkości sieci

Jeśli natomiast chcemy zainstalować program do sprawdzenia szybkości łącza, mamy tu kilka opcji. Pierwsza to NetGrid. Mamy tu ogólnie kilka programów narzędziowych, ale interesuje nas tylko Network Connections.

jak sprawdzić szybkość internetu

 

Drugi ciekawy program to DU Meter. Nie jest on co prawda darmowy, ale można używać go przez 30 dni za darmo. Mierzy on zarówno szybkość naszego łącza, jak też i ruch sieci. Przyda się on nie tylko użytkownikom prywatnym, ale i adminom czy webmasterom.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak sprawdzić szybkość Internetu?