Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak sprawdzić swój adres fizyczny, ip, dns?

Kategoria: Internet, 18 styczeń 2010, 09:43, ilość odsłon: 20607

Zastanawiasz się czasem przy konfiguracji sieci jak sprawdzić swoje dane internetowe. Poniższa porada pokaże jak zrobić to szybko i sprawnie.

Wielu z użytkowników korzystających z Internetu zastanawia się jak sprawdzić swój adres fizyczny? Wbrew pozorom jest to bardzo proste i wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać. Adres IP to specjalna liczba nadawana użytkownikom sieci, która w pewnym sensie pozwala na sklasyfikowanie danego użytkownika lub grupy użytkowników. Istnieje wiele sposobów które pozwalają na uzyskanie informacji o naszym IP, czy też DNS. Działają one zarówno z IP zewnętrznym, a więc takim, którego wartość jest często zmieniana, przy okazji np. połączenia i rozłączenia z siecią, oraz IP stałego, a więc przypisanego użytkownikom na zawsze.  Jak sprawdzić swoje IP? Jak sprawdzić DNS? Jak sprawdzić MAC? Te pytania trapią wielu użytkowników, a odpowiedzi na nie znajdziecie poniżej.

Jak sprawdzić IP? Można to zrobić na kilka sposobów. Najprostszy polega na wejściu na odpowiednią stronę internetową, która podaje najważniejsze informacje o naszym adresie fizycznym. Warto wyróżnić tutaj zwłaszcza dwie strony - kurshtml.boo.pl/ip/  oraz twojip.pl/  Zwłaszcza ta druga strona pozwala w szybki i łatwy sposób określić najważniejsze informacje na temat adresu IP i odpowiedzenie na pytanie - jakie jest moje IP. 

jak_sprawdzi___ip

jak_sprawdzi___mac

Istnieją także inne sposoby pozwalające na sprawdzenie adresu fizycznego w Windows. Jak sprawdzić IP? Jak sprawdzić DNS w środowisku Windows? Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy polega na wybraniu Start, a następnie Uruchom, gdzie wpisujemy komendę cmd, a następnie w oknie, które nam się pojawi ipconfig. Wówczas pokaże się nam poniższe okno, wraz z odpowiednimi danymi o naszym IP i DNS.

jak_sprawdzi___DNS

Do części z tych informacji można też dojść z poziomu Panelu Sterowania, poprzez wybranie - Połączenia sieciowe, a następnie w jego opcjach wybrania protokołu TCP, ale dużo prostszy jest wcześniejszy sposób.

Jak sprawdzić MAC? Tutaj wszystko odbywa się bardzo podobnie. Wystarczy ponownie wybrać Start/ Uruchom, wpisać cmd, a następnie komendę ipconfig/all. Wówczas pojawi się nam okno informujące nas o adresie MAC karty sieciowej. 

jak_sprawdzi___swoje_ip

Inne porady z tej kategorii:

  • Katalogi SEO- jak skutecznie katalogować?

    Katalogi SEO to tak naprawdę zwykłe internetowe katalogi tematyczne, a sama nazwa powstała jako określenie jednej z bardziej popularnych metod pozycjonowania.

  • Co to jest avatar?

    Portale społecznościowe takie jak na przykład Facebook, umożliwiają wirtualny kontakt z ludźmi bez wychodzenia z domu.

  • Jak zablokować dostęp do danej strony www?

    Prosty sposób na ograniczenie dostępu użytkowników naszego komputera do wybranych stron www. Jeżeli chcemy zablokować dostęp do danej strony www z naszego komputera możemy w tym celu posłużyć się bardzo prostą metodą, która bazuje na modyfi


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak sprawdzić swój adres fizyczny, ip, dns?