Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak sprawdzić parametry komputera?

Kategoria: Narzędzia, 16 wrzesień 2011, 12:44, ilość odsłon: 1736

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada w swoim zaciszu domowym komputer. Życie bez niego wydaje się niemal niemożliwe.

Potrzebujemy go już nie tylko do rozrywki, jakiej dostarczają nam gry czy oglądanie filmów, ale przede wszystkim do pracy, czy do kontaktowania się ze światem poprzez internet. Decydując się na zakup pierwszego, czy po prostu nowego komputera, nie powinniśmy podejmować tej decyzji pochopnie, lub kierować się względami estetycznymi.

Co jest najważniejsze podczas kupna komputera? Oczywiście parametry - a co to jest i jak sprawdzić parametry komputera? Na najważniejsze parametry komputera składają się takie części jak procesor, system operacyjny, karta graficzna, dysk twardy oraz pamięć. Gdy wiemy już, co to jest, zastanówmy się nad tym, jak sprawdzić parametry komputera i gdzie szukać informacji na ich temat. Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie parametrów. Pierwszym i najprostszym z nich jest wejście w panel sterowania i odnalezienie tam ikonki o nazwie system. Tam znajdziemy najbardziej podstawowe informacje na temat parametrów naszego komputera. Jeśli jest to dla nas za mało, to należy sięgnąć do bardziej zaawansowanych, ale tak samo prostych, sposobów. Tym razem wystarczy odnaleźć ikonkę "Menadżer urządzeń". Tam znajdziemy już bardziej szczegółowe informacje. Wystarczy kliknąć na wybrany komponent komputera, aby dowiedzieć się więcej o jego parametrach.

Jeśli i to to dla nas za mało, istnieją specjalne programy, które po ich zainstalowaniu gromadzą wszystkie najważniejsze informacje o naszym komputerze.

Inne porady z tej kategorii:

  • Plik rar - czym otworzyć?

    Archiwa zapisane w formacie .rar to jeden z najpopularniejszych sposobów pakowania dużych ilości danych i plików do jednego tylko elementu.

  • Jak wykonać formatowanie tekstu?

    W popularnym programie do edycji tekstu Word (wchodzącym w skład pakietu MS Office) mamy do dyspozycji wiele różnych metod formatowania tekstu.

  • Jak dodać program do autostartu?

    Każdy z nas, pracując z komputerem, chciałby, aby praca ta była jak najwygodniejsza, bezproblemowa, a programy uruchamiały się szybko i były zawsze pod ręką.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak sprawdzić parametry komputera?