Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak sprawdzić model karty dżwiękowej?

Kategoria: Sprzęt, 25 styczeń 2009, 12:40, ilość odsłon: 14614

Porada przydatna dla tych, którzy nie znają modelu swojej karty dźwiękowej, a muszą zainstalować do niej sterowniki. Jeżeli nie znamy modelu naszej karty dźwiękowej to najprościej byłoby otworzyć obudowę i zajrzeć do środka.

Jeżeli nie znamy modelu naszej karty dźwiękowej to najprościej byłoby otworzyć obudowę i zajrzeć do środka. Nie zawsze jest to jednak możliwe,a czasami wręcz kłopotliwe.


Wszystkie niezbędne (i nie tylko) dane o naszym komputerze uzyskamy dzięki programowi Everest, który jest jedną z najlepszych aplikacji, które służą do analizy i testowania naszej maszyny.


Po jego instalacji wystarczy z lewego menu wybrać opcję Multimedia, a potem Dźwięk. W wypadku karty PCI będzie to Dźwięk PCI/PnP.­Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest iPod?

    IPod to kolejne genialne dziecko firmy Apple. Pod nazwą iPod kryją się wszystkie odtwarzacze muzyki tej właśnie firmy.

  • Co to jest iPad?

    W 2010 roku firma Apple wypuściła na rynek kolejną nowinkę techniczną swojego autorstwa, a mianowicie tablet o nazwie iPad.

  • Jaki procesor do gier?

    Wielu graczy, którzy decydują się na nabycie nowego komputera, staje przed dylematem, jaki procesor do gier będzie najlepszy? Na rynku obecnie mamy dość duży wybór ciekawych sprzętów, jednak który z nich najlepiej nada się do grania w najnowsz


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak sprawdzić model karty dżwiękowej?

dodał: ~olek , 01.01.2010

;)

dodał: ~arti , 09.08.2009

ja kupiłem używaną kartę dźwiękową i mi nie wykrywa a na linuxie wszystko ok.\n

dodał: ~latus , 11.07.2009

Heh mi everest nic nie da kupilem kompa wczoraj z monitorem wszystko najnowsze w koncu dalem 5 tysi odpalam everesta klikam plyte model: nieznany xDD ta płyta wyszła tycdzien temu :P