Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak sprawdzić, czy komputer ma wirusa?

Kategoria: Internet, 17 sierpień 2011, 13:34, ilość odsłon: 2341

Wirusy to bardzo poważne zagrożenie dla poprawnego i bezpiecznego funkcjonowania naszego komputera. Powinniśmy być świadomi tego, jakie szkody może na naszym dysku zrobić choćby jeden niepowołany program.

Jak sprawdzić, czy komputer ma wirusa? Mamy do tego wiele programów, które nam pomogą, w tym bezpłatnych. Instalujemy na komputerze takie programy, jak na przykład Avast antivirus, bądź AVG, a także można skorzystać ze skanera antywirusowego online firmy Kaspersky. Mamy także do wyboru płatne antywirusy – zestaw Kaspersky, ESET Nod Antyvirus, G Data.

Czy wiemy, jak sprawdzić, czy komputer ma wirusa, gdy już zainstalujemy program? Każdy z wyżej wymienionych posiada opcję „skanuj”. Wybieramy dany wolumin do sprawdzenia i obserwujemy. Zainfekowane pliki najczęściej są z miejsca objęte kwarantanną, natomiast program także pyta nas o to, czy chcemy, aby dany plik został usunięty. Większa część obecnie istniejących programów antywirusowych działa w taki sposób, że podczas naszej pracy z siecią automatycznie sprawdza zarówno zawartość oglądanych przez nas stron, jak i poczty, monitorując na bieżąco informacje wysyłane do naszej maszyny. Potrzebują one bezustannych aktualizacji online – wszak każdego dnia powstają nowe, groźne wirusy. Jest też inny sposób, w jaki możemy sprawdzić, czy komputer ma wirusa, a zatem czy został zainfekowany. Otóż kiedy wciskamy ctrl+alt+del, wyświetla się nam menedżer zadań Windows. Kiedy klikamy na zakładkę procesy, widzimy wszystkie aktualnie odbywające się zadania.

Niektóre wirusy możemy bezpośrednio z komputera samodzielnie, jeżeli któryś z procesów wzbudza nasz niepokój, niemniej musimy się na tym znać, gdyż w naszej nadgorliwości możemy pozbyć się istotnych treści z naszego komputera.

Inne porady z tej kategorii:

  • CO TO JEST http?

    Protokół przesyłania dokumentów hipertekstowych (ang. Hypertext Transfer Protocol) czyli powszechnie znane i używane w Internecie http.

  • Wyłączanie pobierania grafiki (Firefox)

    Porada dla użytkowników Firefoxa o możliwości zablokowania wyświetlania plików graficznych przez tą przeglądarkę.

  • Co to jest CMS?

    CMS (ang. Content Management System) to system zarządzania treścią.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak sprawdzić, czy komputer ma wirusa?