Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak słuchać radia przez internet?

Kategoria: Multimedia, 15 czerwiec 2011, 11:14, ilość odsłon: 1620

Dzisiejsza technologia sprawia, że możemy na komputerze nie tylko bawić się, czy pracować, ale wykorzystywać nasz sprzęt zamiast telewizora, odtwarzacza płyt muzycznych czy tez radioodbiornika.

W tej poradzie skupimy się na tym ostatnim zagadnieniu.

Radio przez Internet

Do słuchania stacji radiowych przez sieć wcale nie potrzeba nam jakiejś skomplikowanej wiedzy czy też zawansowanych aplikacji. Wystarczy nam zwykły odtwarzacz plików audio, jak na przykład popularny Winamp (jest on do pobrania ze strony naszego portalu). Na stronach wielu radiostacji wystarczy tylko kliknąć pole, w którym oznaczone jest nadawanie na żywo i już możemy słuchać transmisji aktualnej audycji.

Jeśli jednak nie chce nam się skakać po stronach, a lubimy sprawdzić, co nadawane jest na różnych stacjach, pomocą służy wiele stron, jak na przykład www.polskafm.pl. Mamy tu zgromadzonych kilkadziesiąt stacji – klikamy na logo danej, aby zobaczyć, co aktualnie nadawane jest na antenie. Możemy także kliknąć na jedną z flag na górze, aby przenieść się na stronę ukazującą stacje radiowe wybranego kraju – np. Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Hiszpanii.

Tego typu rozwiązania pozwalają również na odkrycie stacji, których nie poznalibyśmy w inny sposób. Mnóstwo stacji nadaje WYŁĄCZNIE przez Internet. Pełen spis radiostacji znajdziemy na licznych stronach – jak na przykład tutaj: http://one.xthost.info/emsoft/med1r.htm. poza tym można wpisać do wyszukiwarki „radiostacja internetowa”, aby zobaczyć cała listę wyników. Dobrą frazą do znalezienia tego typu nadawców jest także „radiostacja on line”.

Dlaczego warto używać radiostacji sieciowych? Jeśli pracujemy na komputerze, nie musimy podłączać dodatkowego urządzenia do sieci. Dodatkowo mamy w każdej chwili kontrolę nad głośnością, zmiana kanału, itp. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak naprawić głos w komputerze?

    Od czas do czasu może nas spotkać nieprzyjemne zdarzenie – głos nagle przestaje wydobywać się z głośników, również w słuchawkach zalega głucha cisza. Co robić w takiej sytuacji? Przyczyn braku głosu może być kilka.

  • Video ts odtwarzanie

    Foldery VIDEO_TS możemy spotkać na płytach VCD, DVD, a także po przerzuceniu nagranego filmiku z aparatu cyfrowego lub też kamery wideo.

  • Jak zgrać piosenki z płyty cd do formatu wav,.mp3 itp?

    Porada tłumacząca jak w prosty sposób zgrać nasze ulubione piosenki na płytach cd do formatu wav, czy mp3. Jeżeli chcemy zgrać nasze piosenki z płyt cd do formatu mp3, żeby potem móc je załadować do naszego ipoda...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak słuchać radia przez internet?