Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak skonwertować plik pdf do Worda i Excela

Kategoria: Narzędzia, 29 styczeń 2010, 09:25, ilość odsłon: 20795

Kilka słów o tym jak przerobić plik o rozszerzeniu pdf do formatów otwieranych za pomocą programów Word i Excel.

Istnieje mnóstwo programów pozwalających na darmową konwersję plików z bardzo popularnego formatu doc na pdf, jednak gdy już będziemy chcieli wykonać ten sam proces tylko w odwrotną stronę, to mogą pojawić się schody. Bowiem konwersja PDF do Word to bardziej złożony proces, w którym trzeba pod uwagę wziąć m.in. zabezpieczenia pliku PDF, który na doc chcemy przerobić. Edycja PDF jest dostępna choćby w popularnym Adobe Acrobat, który rzecz jasna znajdziecie na naszej stornie, jednak już konwersja PDF na doc nie jest w nim możliwa.  Potrzebny nam inny konwerter PDF do doc, a mianowicie Free PDF to Word Doc Converter (Darmowy Konwerter PDF na Word).

Na początek należy uruchomić program, który powita nas przyjemnym i bardzo klarownym interfejsem.


Jak_skonwertowa___plik_pdf_do_Worda_i_Excela


Konwersja PDF na Word w tym programie odbywa się bardzo szybko, wystarczy kliknąć na Browse, w miejscu gdzie mamy napisane „Select PDF File for conversion” i wybrać plik PDF, który chcemy skonwertować z formatu PDF to doc.


jak_skonwertowa___plik_pdf_do_word_excel3


W zakładce General Options możemy ustawić liczbę stron jaką ma objąć konwersja PDF na Word, czy konwersji mają poddane być obrazy, oraz jaką czcionkę ma mieć wyjściowy tekst, po zamianie PDF do doc.


jak_skonwertowa___plik_pdf_do_word_excela2

Teraz wystarczy wybrać na samym dole kodowanie pliku doc, a więc, czy ma to być plik odczytywany w Microsoft Office, czy Wordpad, a następnie kliknąć Convert to Word Document i poczekać. Teraz już możecie cieszyć się ze skonwertowanego pliku.

WAŻNE: Program nie konwertuje plików PDF zabezpieczonych certyfikatami, a także by cieszyć się z jego pełni funkcji należy pobrać, na szczęście za darmo specjalny kod ze strony twórców, co trzeba będzie zrobić, gdy pojawi się nam poniższe okno.

jak_skonwertowa___plik_pdf_do_word_excela5


Wiemy już jak skonwertować pliki do formatu doc, ale jak dokonać konwersji z PDF to Excel? Tutaj z pomocą może nam przyjść strona pdftoexcelonline.com Strona ta to doskonały PDF to Excel converter, który w szybki i bardzo prosty sposób pozwala na zamianę PDF to Excel za free.

jak_skonwertowa___plik_pdf_do_word_excela6

Aby dokonać konwersji z PDF to xls należy kliknąć Wybierz w „Step 1” i odnaleźć plik PDF na naszym komputerze, a następnie aby convert ‘ owany PDF to Excel mógł do nas trafić w „Step 3” podajemy nasz mail i klikamy Convert. Naszym oczom pojawi się komunikat informujący o tym, że należy zaczekać na konwersję PDF to Excel i nie zamykać tego okna.


jak_skonwertowa___plik_pdf_do_word_excela7

Gdy wszystko zrobimy prawidłowo, to na naszą skrzynkę powinien trafić skonwertowany z PDF to xls za free plik.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest emulator?

    Czy jesteśmy miłośnikami gier, które rządziły automatami w salonach gier w latach 80? Jeżeli tak, to powinniśmy zapoznać się bliżej z emulatorami.

  • Pojemność dysku twardego – krótka historia, obecne standardy

    Postępująca miniaturyzacja naszego świata technicznego powoduje, że fizyczny rozmiar dysków jest tak niewielki, iż trudny do wyobrażenia.

  • Czym otworzyć DOCX?

    Format o rozszerzeniu docx jest to plik stworzony przy użyciu MS Office 2007. Dla użytkowników, którzy nie posiadają nowego pakietu Office dostarczonego przez firmę Microsoft, otworzenie pliku z takim rozszerzeniem może sprawić nie lada problem.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak skonwertować plik pdf do Worda i Excela