Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak skonfigurować router linksys?

Kategoria: Internet, 18 styczeń 2010, 08:39, ilość odsłon: 4993

Nie wiesz jak skonfigurować router? Konfiguracja routera sprawia Ci problemy? Zapraszamy do zapoznania się z poniższą poradą, w której przedstawimy te zagadnienia na przykładzie routera firmy Linksys.

­Routery Linksys są zawsze dostarczane z płytą zawierającą kreator konfiguracyjny. Tak naprawdę przy jej pomocy konfiguracja routera Linksys jest prosta, lecz nie można wybrać wielu opcji. Dostęp do tych opcji oraz dokonanie zmian możliwe jest dopiero po wejściu na stronę urządzenia oraz zalogowaniu się. Konfiguracja routera to przede wszystkim ustawienie sieci bezprzewodowej oraz odpowiednie jej zabezpieczenie, a także ustawienia dotyczące sieci Internet. Zdajemy sobie sprawę, że każdy może mieć inne ustawienia Internetu zależne od dostawcy więc opiszemy tylko najważniejsze opcje dotyczące sieci wewnętrznej, które mogą się przydać każdemu. Pokażemy jak dodatkowo zabezpieczyć własną sieć bezprzewodową oraz kilka przydatnych opcji. Przedstawiona poniżej konfiguracja routera oraz wifi została pokazana na routerze WRT 54GC. Większość urządzeń firmy Linksys posiada podobne opcje, które mogą różnić się nieznacznie nazwami w zależności od modelu.
­

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić stronę html?

    Aby wykonać stronę HTML, potrzebna jest przede wszystkim znajomość tego języka. Możemy nauczyć się go zarówno dzięki licznym, darmowym kursom HTML w sieci, jak tez i na płatnych kursach.

  • Co to jest SQL?

    W większości przypadków spotykając się z bazami danych słyszymy o SQL. Co to jest SQL –(ang. Structured Query Language, pol. Strukturalny Język Zapytań)?

  • Jak przyspieszyć pobieranie plików?

    Porada mówiąca o wykorzystywaniu tzw akceleratorów pobierania. Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z prędkości jaką uzyskujemy przy pobieraniu plików w czasie surfowanie po internecie możemy skorzystać z tzw akceleratorów pobierania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak skonfigurować router linksys?