Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak skanować zdjęcia?

Kategoria: Sprzęt, 11 sierpień 2011, 13:17, ilość odsłon: 1748

Jeżeli pracujemy w biurze, konieczność skanowania dokumentów i zdjęć pojawia się dość często. Jak skanować zdjęcia, aby były oddane w jak najlepszej jakości?

To zależy w dużej mierze od oprogramowania, jakiego używamy. Najczęściej skaner jest elementem urządzenia wielofunkcyjnego (porady co do ich zakupu znajdują się na osobnej stronie naszego vortalu). Są jednak specjalistyczne maszyny, tylko skanujące. W obu przypadkach przy zakupie otrzymujemy płytę CD/DVD z zainstalowanym oprogramowaniem do jego obsługi.

Warto też zauważyć, że system Windows Vista posiada obsługę skanerów. Korzystając z „Galerii fotografii systemu Windows” na można skanować, edytować i organizować obrazy. Domyślnie zapisywane są Obrazy. Aby uruchomić tą usługę, klikamy na START, a następnie Wszystkie Programy i wybieramy polecenie Galeria fotografii systemu Windows. Klikamy następnie na Plik, a potem Importuj ze skanera. W kolejnym okienku wybieramy skaner, który podłączony jest do komputera, a następnie Importuj.

Pojawi nam się okienko dialogowe Nowe Skanowanie, wybieramy profil, a następnie pozycję Fotografia. Pokazane zostaną fabryczne parametry skanowania. Uwaga – jeżeli mamy urządzenie wyposażone w podajnik, wybieramy Rozmiar papieru i wybieramy taki, jaki chcemy skanować. Możemy także zmienić Format Koloru, a także zdecydować o typie pliku. Usługa ta pozwala również na zmianę DPI, czyli rozdzielczości. Pamiętajmy, aby wybierać jak najlepsze. Zeskanowane w ten sposób pliki zajmować mogą dużo miejsca, ale dzięki temu nie umknie nam żaden szczegół. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak skanować zdjęcia w najlepszy sposób, polecam kliknięcie przycisku Podgląd – zobaczymy wówczas, jak prezentować się będzie obraz po zeskanowaniu. Potem klikamy tylko dalej i już rozpoczyna się proces skanowania.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaki dysk ssd?

    Niejednokrotnie przeglądając strony poświęcone sprzętowi elektronicznemu natykamy się na skrót SSD. Co on oznacza i czy warto zainteresować się tego typu urządzeniem? SSD (ang. Solid State Drive) to urządzenie pamięci masowej zbudowane w oparc

  • Jak otworzyć plik ISO?

    Jeśli nie wiesz czym są pliki iso, czym je otworzyć oraz jak nagrywać pliki iso wówczas zapraszamy do przeczytania tej porady.

  • Jak wyłączyć komputer o określonej godzinie

    Czy chciałbyś aby komputer sam się wyłączał? Chciałbyś mieć automatyczny wyłącznik komputera? Dziś przedstawimy program wyłączający komputer.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak skanować zdjęcia?