Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak sformatować pendrive?

Kategoria: Sprzęt, 08 czerwiec 2011, 09:22, ilość odsłon: 2582

Pamięć przenośna, czyli pendrive, to coś w rodzaju przenośnego dysku twardego. Podobnie jak i w przypadku zamontowanego w komputerze twardego dysku, tak i tu przyda się od czasu do czasu zarówno defragmentacja, jak i format.

Jak tego dokonać? Jest to banalnie proste zadanie.

Formatujemy pendrive

Pendrive podpinamy do komputera. Jeśli mamy włączone autoodtwarzanie, wyskoczy nam okienko z możliwymi do przeprowadzenia akcjami. Zamykamy je, a następnie klikamy na mój komputer. Widzimy tam pendrive jako dodatkowy dysk twardy. Klikamy na niego prawym przyciskiem myszki i wybieramy Formatuj.

jak sformatować pendrive

Pokazuje nam się okienko, w którym widzimy pojemność, rodzaj systemu plików, domyślny rozmiar jednostki alokacji i nazwę pendrive’a. Możemy wybrać rodzaj plików – BTFS lub FAT – choć nie we wszystkich pendrive jest dostępna taka opcja. Jeśli jej nie ma, możemy co najwyżej zmienić nazwę urządzenia.

jak sformatować pendrive

Jeśli chcemy, aby format był szybki, zaznaczamy opcję Szybkie Formatowanie. Jeśli wolimy wolniejszy, ale bardziej dogłębny, klikamy po prostu na Rozpocznij. Ukaże się informacja, że operacja wymaże wszystkie dane z urządzenia, klikamy OK i rozpoczynamy formatowanie. Jego szybkość zależy od wielkości  pamięci przenośnej. Po zakończeniu operacji jesteśmy o tym informowani i gotowe – pendrive został sformatowany.
Niektóre urządzenia mogą wyświetlać opcję „Przywróć domyślne ustawienia urządzenia”. Wybierając tą opcję sprawiamy, że przeprowadzona zostanie operacja przywracające pendrive do stanu, w jakim został przez nas nabyty.
Urządzenie można sformatować także za pomocą jednego z licznych programów do wykonywania tego typu operacji – duża ich ilość znajduje się na stronach naszego portalu w kategorii Narzędzia dyskowe. Radzimy zajrzeć w tamo miejsce, aby zobaczyć ich możliwości.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaki skaner wybrać?

    Większość użytkowników posiada w domu skaner, będący częścią urządzeń wielofunkcyjnych. Jeśli jednak mamy już drukarkę, ksero nam niepotrzebne, a chcemy mieć dobre urządzenie do skanowania, wówczas należy zastanowić się, jaki model na

  • Co to jest zasilacz?

    Zasilacz komputera to niezwykle ważne urządzenie wspomagające pracę komputera. A więc dokładnie co to jest zasilacz?

  • Przyśpieszenie pracy dysku twardego (Win XP)

    Porada opisująca jak stworzyć bufor dla naszego dysku w pamięci komputera. Jeżeli nasz dysk twardy chodzi za wolno możemy spróbować go przyśpieszyć.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak sformatować pendrive?