Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak rozliczyć PIT 2009?

Kategoria: Pozostałe, 11 styczeń 2010, 09:14, ilość odsłon: 2799

Każdy w Nowym Roku próbuje już zapomnieć o tym co było i skupić się na przyszłości, jednak nie jest to takie proste.

Każdy w Nowym Roku próbuje już zapomnieć o tym co było i skupić się na przyszłości, jednak nie jest to takie proste. Jak co roku pozostaje bowiem sprawa rozliczenia PIT. Jak wypełnić PIT ? To pytanie które męczy zwłaszcza młodych pracowników, rozpoczynających swoją przygodę z rozliczeniami za własny dochód. Rozliczenie PIT wbrew pozorom nie jest trudne, wystarczy dobry program do rozliczania PIT, oraz trochę wolnego czasu. Od niedawna istnieje również możliwość załatwienia wielu spraw, związanych z PIT przez Internet. Jak rozliczyć PIT 2009? Po pierwsze przyda się nam się program do rozliczenia PIT 2009, którego najnowsza wersja została niedawno udostępniona zainteresowanym.  Jest to najlepszy darmowy program do PIT, który umożliwia wypełnianie większości formularzy i załączników. Oczywiście program do rozliczenia PIT automatycznie dokona obliczeń i poradzi sobie np. z PIT 37, który program może następnie wysłać za pomocą funkcji e-Deklaracje. PIT 2009 to program, który wbrew pozorom został przygotowany z myślą o 2010 roku i jeśli nie wiecie jak obsługiwać ten program do obliczania PIT, to tutaj znajdziecie krótki opis jak to zrobić.  

Na początek trzeba pobrać program do PIT, który oczywiście znajdziecie w naszym serwisie. Program do rozliczania PIT 2009 to doskonała aplikacja, która nie zajmuje zbyt wiele miejsca i jest prosta w instalacji. PIT program po instalacji i uruchomieniu wita nas komunikatem przypominającym o możliwości przekazania 1% Organizacjom Pożytku Publicznego, który należy zamknąć, by program do wypełniania PIT otworzył przed nami ogrom swoich opcji. 

Pity20091 Aby przygotować rozliczenie musimy wybrać z zakładki Plik/ Nowe zeznanie, a następnie wybrać sposób rozliczenia z dostępnych – Podatnik, Osoba samotnie wychowująca dziecko, Małżonkowie RAZEM, oraz Małżonkowie OSOBNO. Rozliczenie PIT przez ten program nie zajmie teraz zbyt wiele czasu, a dzięki wyświetlanym przez aplikację poradom, nie zabłądzimy wcale w jego ustawieniach. Program do PIT 2009 zrobi prawie wszystko za nas, wystarczy, że przygotujemy tylko odpowiednie dokumenty o naszym dochodzie i uzupełnimy programowy formularz.

Pity20092

Pity20093

Powiedzmy, że chcemy rozliczyć się sami. Po wybraniu odpowiedniej zakładki naszym oczom ukarze się okno podzielone na trzy części. W pierwszej musimy określić formularz zeznania podatkowego, spośród PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39, oraz  PIT 28. Jeżeli nie wiemy który, to wystarczy wcisnąć na pytajnik, który rozwinie dodatkowe okno, wyjaśniające, który PIT jest skierowany dla jakiej osoby. W drugim oknie musimy określić wszystkie załączniki, np. to co chcemy odliczyć. Trzecie okno to nasz wirtualny „doradca podatkowy” który poprowadzi nas przez kolejne okna i pozwoli nam na poprawne wypełnienie zeznania.

Pity20094

Po wybraniu odpowiednich funkcji, wystarczy kliknąć „Akceptuj”, a naszym oczom pojawi się wirtualny wzór zeznania PIT, który można wirtualnie uzupełniać, a następnie wydrukować, bądź wysłać poprzez Internet. Nie ma sensu się rozpisywać nad kolejnymi krokami, gdyż program cały czas, przy każdej luce poinformuje nas o tym co trzeba w danym polu wpisać.

PITY20095

Pity20096

Program PITy 2009 to najlepsza tego typu aplikacja, która stanowi doskonałą pomoc dla podatników. Pomocą służy także strona twórców tej aplikacji, oraz forum, gdzie w razie problemów można liczyć na pomoc. Gdy ze wszystkim się wreszcie uporamy, to możemy już spokojnie oddychać przynajmniej do następnego roku. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest kompresja?

    Termin kompresja dotyczy przechowywania danych cyfrowych tak, by zajmowały mniej miejsca niż w oryginalnym rozmiarze.

  • Co to jest Minecraft?

    Wśród graczy popularną nazwą na gry nieliniowe jest określenie sandbox, i jedną z gier typu sandbox jest gra Minecraft.

  • Nowe obrazki przy nazwie uzytkownika (Win XP)

    Prosta porada opisująca jak dodać nowe obrazki, które mogą być przypisywane kontu danego użytkownika. W Windows XP do konta każdego użytkownika jest przypisany mały obrazek. Jak dodać własny?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak rozliczyć PIT 2009?