Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak przyspieszyć xp?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 08 czerwiec 2011, 09:20, ilość odsłon: 1955

System Windows XP, mimo że liczy już sobie ponad 10 lat, jest wciąż jednym z najczęściej stosowanych systemów operacyjnych.

Jak i każdy inny, w mirę używania zbiera coraz więcej wpisów w rejestrze, zbędnych plików i aplikacji ,które spowalniają jego działanie.  Jak przyśpieszyć działanie XP?

Przyśpieszamy działanie XP

Przyda się zaopatrzenie w jakiś specjalistyczny program do oczyszczania systemu z wirtualnych śmieci. Jedną z tego typu aplikacji jest darmowy CClenaer, dostępny na naszych stronach. Usuwa on spowalniające system, niepotrzebne lub błędne wpisy do rejestru oraz wszelkiej maści zbędne pliki. Możemy dzięki niemu także usunąć programy, które niewłaściwie się odinstalowały oraz zablokować niepotrzebne elementy autostartu.

przyśpieszanie xp

Na tym jednak nie koniec Raz na jakiś czas (np. miesiąc) przyda się defragmentacja dysku twardego. Mamy defragmentator systemowy. Wchodzimy do Mój Komputer, zaznaczamy lewym przyciskiem myszki wybraną partycję, a następnie Narzędzia. Tu wybieramy opcję Defragmentuj i czekamy, aż skończy się operacja. Szybkość jej przeprowadzenia uzależniona jest od wielkości danej partycji czy dysku.

przyśpieszanie xp

Jeśli mamy Vista lub Windows 7, przyda się też Wyłączenie poszukiwania folderów sieciowych. Za każdym razem kiedy otwierany jest Eksplorator system próbuje odnaleźć pliki oraz drukarki sieciowe, co znacznie spowalnia prędkość poruszania się w systemie plików. Aby pozbyć się tego, wystarczy odznaczyć następujące okienko: Mój Komputer -> Menu Narzędzia -> Opcje Folderów... -> zakładka Widok -> sekcja Pliki i foldery -> Automatycznie wyszukuj foldery sieciowe i drukarki.

Powyższe operacje powinny znacznie przyśpieszyć działanie systemu operacyjnego, a co za tym idzie, zwiększyć wygodę pracy z komputerem. CCleaner lub innego programu można używać codziennie, defragmentację wystarczy stosować raz na jakiś czas.

Inne porady z tej kategorii:

  • Narrator (Vista)

    Opis prostego syntezatora mowy, który oferuje Vista. Vista ma wbudowane narzędzie do odczytywania tekstu z ekranu, które nazywa się Narrator. Znajdziemy jest w Start > Programy > ­Akcesoria > Ułatwienia dostępu > Narrator.

  • Jak uaktualnić BIOS?

    Zanim zajmiemy się tematem uaktualnienia BIOSu, musimy ostrzec każdego, który chce to zrobić – jest to ryzykowny i niebezpieczny zabieg i jeżeli popełnimy błąd, możemy pożegnać się z naszym komputerem na dłużej.

  • Jak zainstalować windows xp?

    Windows XP mimo swoich lat wciąż cieszy się olbrzymia popularnością wśród użytkowników. Mimo swej nowoczesności Vista i Windows 7 wciąż pozostają przegranymi w stosunku do niego. Jak można zainstalować ten system na swoim komputerze?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak przyspieszyć xp?