Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak przyspieszyć vistę

Kategoria: Systemy Operacyjne, 08 czerwiec 2011, 09:15, ilość odsłon: 1715

Szybkość pracy systemu Vista uzależniona jest nie tylko od ilości pamięci RAM, ale również od wielu czynników związanych z samym systemem. Dzięki zastosowaniu poniższy porad znaczne zwiększymy szybkość wykonywanych przez Vistę operacji.

Przyśpieszanie startu Visty

Podczas ładowania Vista wykorzystuje jeden rdzeń, niezależnie od tego, jak wieloma dysponuje procesor. Jeśli więc mamy dwu- lub czterordzeniowa, możemy zaprząc je do pracy w następujący sposób: klikamy START, Uruchom, a następnie msconfig. Potwierdzamy naciskając ENTER. Klikamy na kartę „Rozruch”, gdzie wybieramy opcje zaawansowane. Z rozwijanej listy wybieramy maksymalną dostępną ilość procesorów. Zatwierdzamy zmiany, wychodzimy i restartujemy system. Z pewnością odczujemy, że załaduje się szybciej.

jak przyśpieszyć viste

Przyśpieszanie pracy Visty

Aby przyśpieszyć pracę systemu, możemy wyłączyć zbędne usługi. Klikamy na START, potem Uruchom, wpisujemy w okienku konsoli services.msc i wciskamy ENTER.  Mamy tu listę usług. Aby daną wyłączyć, kilkamy na nią dwukrotnie i wybieramy Wyłączony. Można wyłączyć następujące usługi, jeśli ich nie używamy: Bufor wydruku, Kontrola rodzicielska, Propagacja certyfikatu, Przeglądarka komputera, Publikacja zasobów odnajdowania funkcji, Rejestr Zdalny, Routing i dostęp zdalny, Serwer, Udostępnianie połączenia internetowego, Usługa Asystent zgodności programów, Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne, Usługa raportowania błędów systemu Windows, Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player, Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet, Usługi terminalowe, ReadyBoost, Zasady usuwania karty inteligentnej (jeśli nie korzystasz z karty inteligentnej).

jak przyśpieszyć viste

Jeśli nie korzystamy z Windows Media Center, wyłączamy także Uruchamianie usług w programie Windows Media Center (Windows Media Center Service Launcher), Usługa Planowanie nagrywania (Windows Media Center Scheduler Service), Usługa Odbiornik Windows Media Center (Windows Media Center Reciever Service), Usługa Windows Media Center Extender (Windows Media Center Extender Service). Odciążony system pracuje o wiele szybciej. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest formatowanie komputera? Jak je wykonać?

    Formatowanie komputera to nic innego, jak po prostu zlikwidowania istniejącego na twardym dysku systemu operacyjnego i zainstalowaniu innego systemu operacyjnego.

  • Zbędne usługi (Vista)

    Przyśpieszamy Vistę. Jedną z form optymalizacji Visty jest dostosowanie uruchamianych usług do własnych potrzeb. Okazuje się, że wiele z nich jest całkowicie niepotrzebnych.

  • Uruchamianie systemu za pomocą wszystkich rdzeni (Vista)

    Wykorzystaj pełną moc swojego komputera przy starcie systemu. W internecie widnieje wiele opinii na temat tego, że jednym z odczuwalnych sposobów przyśpieszenia ładowania Visty jest zmiana liczby rdzeni jakie są używane przy starcie naszego system


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak przyspieszyć vistę