Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak przyspieszyć transfer

Kategoria: Internet, 07 czerwiec 2011, 09:19, ilość odsłon: 1561

Czy transfer Internetu da się zwiększyć? Owszem, jest to możliwe, musimy jednak pamiętać, że i tak nie osiągnie on ilości większej, niż podawana przez dostawcę.

Jeśli więc mamy np. 4 Mb/s, nie będzie fizyczne możliwe przekroczenie tej bariery. Możemy jednak zaprezentować kilka sztuczek, które pozwolą bardziej „uporządkować” łącze i sprawić, że będzie ono działać sprawniej.

Przyśpieszenie transferu

Mało który użytkownik wie o fakcie, że część łącza jest trzymana przez system „poza zasięgiem”. Jest to rejon łącza przeznaczony na wszelkiego rodzaju aktualizacje. System trzyma go cały czas w tym celu, niezależnie od tego, czy aktualizacje odbywają się co dnia, czy tez raz na miesiąc. Jest więc to w praktyce niepotrzebne - możemy więc spokojnie wyłączyć to ustawienie, zyskując nieco na szybkości transferu. Jak to zrobić?

Najpierw wyjaśnimy rzecz w przypadku XP - najpierw klikamy na START, potem wybieramy USTAWIENIA, a następnie POŁACZENIA SIECIOWE.

jak przyśpieszyć transfer

Następnie klikamy prawym przyciskiem myszki na używane przez nas połączenie i wybieramy z listy  Właściwości.

jak przyśpieszyć transfer

W kolejnym okienku odznaczamy Harmonogram Pakietów Qqs i klikamy OK.

jak przyśpieszyć transfer

W niektórych przypadkach jest potrzebne zrestartowanie systemu. Gdybyśmy po wykonaniu tej operacji zauważyli dziwne działanie sieci, na wszelki wypadek przywracamy zaznaczenie Harmonogramów i klikamy OK. System wróci do poprzednich ustawień.

Podobny sposób sprawdza się też na Windows Vista – jednak musimy wypatrzeć odpowiednią ikonkę w tamtejszym panelu sterowania. Natomiast Windows 7 z kolei klikamy w ikonkę Dostęp do Internetu (po prawej stronie paska narzędzi), wybieramy nazwę sieci, klikamy tam prawym przyciskiem myszki i wybieramy STAN. Wchodzimy do Właściwości i odznaczamy Harmonogram. Zatwierdzamy zmiany i to wszystko.

Inne porady z tej kategorii:

  • CO TO JEST DOMENA?

    Domena jest częścią nazwy, która jest wykorzystywana przez serwery DNS do rozpoznawania adresów słownych i wiązania ich z adresami IP.

  • Jak wrzucić stronę na serwer?

    Dla osób, które nigdy nie zakładały stron internetowych, wrzucenie materiału na stronę może wydawać się czynnością dość skomplikowaną i złożoną. Jednakże nie jest to aż tak złożony proces, aby nie można by się go nauczyć. Oto mały

  • CO TO JEST http?

    Protokół przesyłania dokumentów hipertekstowych (ang. Hypertext Transfer Protocol) czyli powszechnie znane i używane w Internecie http.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak przyspieszyć transfer