Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak przyspieszyć Internet?

Kategoria: Internet, 06 czerwiec 2011, 09:42, ilość odsłon: 18532

Jeśli mamy łącze internetowe, z pewnością wiemy, jaka jest jego maksymalna szybkość.

W innej poradzie pokazywaliśmy, jak sprawdzić, czy provider dostarcza ustaloną. Jednak można sprawić, aby w obrębie danej przepustowości np. mamy 2 Mb/s), pliki i dane pobierane i wysyłane były szybciej. Służy do tego optymalizacja łącza. Jak ją wykonać?

Optymalizacja łącza na XP

W każdej przepustowości istnieje coś w rodzaju rezerwy. Jest to wyznaczony obszar łącza przeznaczony na wszelkie aktualizacje. Niestety, nie jest uwzględniony fakt, że następują one nieczęsto, ale obszar trzymany jest dla nich cały czas. Możemy więc wyłączyć to ustawienie, zyskując na szybkości transferu danych.

Klikamy na START, wybieramy USTAWIENIA, a potem klikamy na POŁĄCZENIA SIECIOWE.

jak przyśpieszyć internet

Tu klikamy prawym przyciskiem myszki na nasze połączenie i wybieramy Właściwości.

jak przyśpieszyć internet

Odznaczamy Harmonogram Pakietów Qqs i klikamy OK.

jak przyśpieszyć internet

Poprawę szybkości Internetu powinniśmy odczuć niemal natychmiast. Czasem też potrzebne będzie zrestartowanie systemu – to już zależy od providera. Jeśli jednak zdarzyłoby się, że sieć zaczęłaby się zachowywać w dziwny sposób – co jest ekstremalnie rzadki po tej operacji, ale się zdarza – po prostu zaznaczamy na nowo Harmonogramy i klikamy OK. System wróci do poprzednich ustawień i Internet nadal będzie działać jak trzeba.

Przyśpieszanie Internetu na Vista i Windows 7

Podobny sposób sprawdza się też na Windows Vista – jednak musimy wypatrzeć odpowiednią ikonkę w tamtejszym panelu sterowania. Na Windows 7 z kolei klikamy w ikonkę Dostęp do Internetu (po prawej stronie paska narzędzi), wybieramy nazwę sieci, klikamy tam prawym przyciskiem myszki i wybieramy STAN. Wchodzimy do Właściwości i odznaczamy Harmonogram. Zatwierdzamy zmiany i to wszystko.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak przyśpieszyć wyświetlanie stron w przeglądarce Firefox?

    Przyśpieszenie wyświetlania stron za pomocą pipeliningu. Jeżeli posiadasz szerokopasmowy dostęp do internetu możesz użyć opcjonalnej opcji pipelining dzięki czemu twój Firefox będzie mógł ładować wiele elementów stron www naraz.

  • Co to jest wyszukiwarka?

    Każdy użytkownik komputera z pewnością wie, co to jest Google i również z pewnością nie raz korzystał z wyszukiwarki dostarczanej przez tego giganta internetowego.

  • Przyśpieszanie Firefox

    Denerwuje Cię zbyt długi czas ładowania stron i nie wiesz jak zwiększyć prędkość Internetu? Jeśli tak to zapraszamy do lektury opisującej przyspieszanie firefoxa 3.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak przyspieszyć Internet?

dodał: ~Dobre!!! , 18.10.2012

Świetnie!Naprawdę widać różnicę,a mam tylko 2 MB i Windows Vista!

dodał: ~Dj.Ziomek , 11.02.2012

Efekt naprawde dobry! Mam 15 lat i se jakoś poradziłem nareszcie działa szybciej, ale ja mam Windows'a xp no i działa dziękuje z góry ziom!

dodał: ~Diablus , 27.12.2011

No działa,nawed na viście

dodał: ~poziomaa , 15.07.2011

spoko ! xd odrazu troszke szybciej dziala ale i tak jest wolny :/

dodał: ~Fader , 13.07.2011

efekt jest od razu =)

dodał: ~Karaszen , 06.07.2011

Super, mi przyśpieszyło :D