Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak przyspieszyć bezprzewodowy Internet?

Kategoria: Internet, 25 lipiec 2011, 09:09, ilość odsłon: 2618

Bezprzewodowy dostęp do Internetu staje się aktualnie coraz bardziej popularny.

W domach wiele osób posiada własne routery bezprzewodowe, co jest jedną z najpopularniejszych form takiego rodzaju dostępu do sieci. Inną możliwością jest dostęp radiowy, głównie stosowany w miejscach, gdzie nie ma innej możliwości podłączenia. Jest jeszcze ostatnia opcja, a mianowicie dostęp poprzez sieci komórkowe.
Przyspieszenie Internetu jest sprawą dość sporną. Wiele osób uważa, że nie da się tego zrobić lub dostępne sposoby nie dają oczekiwanych efektów. Zwykle prędkość jest definiowana przez operatora i może zależeć (zwłaszcza w przypadku Internetu przez infrastrukturę sieci komórkowej oraz Internet radiowy) od zasięgu. Gdy nie posiadamy odpowiedniego zasięgu, żeby usługa działała dobrze jedyne co możemy zrobić to zgłosić taki fakt do operatora i mieć nadzieję, że uda się to poprawić.
W przypadku korzystania z Internetu poprzez sieć GSM można próbować poprawić jego jakość przez zmianę miejsca, w którym się z niego korzysta. Zwykle jest tak, że zasięg sieci komórkowej w danym lokalu jest różna, w związku z czym czasem wystarczy znaleźć we własnym domu miejsce, gdzie zasięg będzie wystarczający do poprawnego działania usługi. Można również spróbować innego operatora komórkowego, który ma lepszy zasięg w rejonie, w którym mieszkamy.
W przypadku sieci bezprzewodowej rozgłaszanej z własnego routera często okazuje się, że zakupiony przez użytkownika sprzęt jest za słaby. Jeśli Internet ma być rozpowszechniany po dużym domu, warto zainwestować w router z dwoma antenami lub Access Pointy. W przypadku, kiedy użytkownik już posiada router z anteną i nie chce dużo inwestować, może spróbować wyposażyć go w antenę kierunkową, która wzmocni sygnał w żądanym kierunku.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak przyspieszyć Internet?

    Jeśli mamy łącze internetowe, z pewnością wiemy, jaka jest jego maksymalna szybkość.

  • Audyt SEO- jak i po co się go wykonuje?

    Audyt SEO to szczegółowe badanie stron internetowych pod kątem ich pozycjonowania, a ściślej rzecz biorąc postrzegania przez wyszukiwarki, często powiązane ze sprawdzeniem zgodności kodu dokumentów HTML z standardami W3C.

  • CO TO JEST LINK?

    Link jest to powszechna nazwa dla hiperłącza. Linki są szeroko stosowane na stronach Internetowych jako narzędzie służące do nawigowania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak przyspieszyć bezprzewodowy Internet?