Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak przygotować stanowisko pracy przy komputerze?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 16 wrzesień 2011, 11:00, ilość odsłon: 1992

Zadaniem każdego pracodawcy zatrudniającego osoby do pracy z komputerem jest bezwarunkowe zapewnienie tym pracownikom stanowisk pracy nienagannie odpowiadających przepisom prawnym.

Zostało wyznaczonych kilka wytycznych, które takie stanowisko pracy powinno spełniać. Zajmijmy się najpierw monitorem. Przede wszystkim, monitor powinien być wyposażony w odpowiedni filtr chroniący oczy użytkownika, a elementy widoczne na ekranie powinny być stabilne oraz posiadać odpowiednie dla oczu kolory. Tło powinno być stabilne i nie poddawać się żadnego rodzaju drganiom czy miganiu. Monitor powinien być tak ustawiony, aby nie odbijały się w nim żadne źródła światła. Jeśli chodzi o biurko, to powinno być matowe i najlepiej jasne, dostatecznie duże, aby spokojnie pomieścić wszystkie artykuły biurowe, oraz powinno zawierać lekko podwyższoną półeczkę na monitor (aby znadował się on nieco wyżej niż klawiatura).

Krzesło, na którym siedzi pracownik, powinno być dopasowane do jego wzrostu, stabilne, powinno także posiadać odpowiednią regulację oparcia. Powinno być ono również wyposażone w podłokietniki oraz nie być zbyt twarde and zbyt miękkie. Jeśli stanowisko pracy przy komputerze ma być dla użytkownika wygodne, to powinno być ono również wyposażone odpowiednie miejsce na dokumenty, do którego będzie pracownikowi wygodnie sięgać tak często jak to tylko potrzebne. Pracodawca powinien również zadbać o to, aby jeden pracownik pracujący przy komputerze, nie siedział zbyt blisko drugiego pracownika. We wnętrzu, w którym pracownicy się znajdują, powinno zamontowane być również prawidłowe oświetlenie, a dekoracja wnętrza nie powinna być krzykliwa, czy odwracająca uwagę. Stosując się do powyższych zaleceń, stanowisko pracy przy komputerze powinno być przyjazne każdemu użytkownikowi.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest modem?

    Modem, czyli z języka angielskiego Modulator – Demodulator, jest urządzeniem elektronicznym służącym do przekształcania sygnałów cyfrowych na analogowe oraz analogowych na cyfrowe.

  • Programowanie w języku Delphi – jak zacząć

    Delphi, zwany niegdyś Object Pascalem to jeden z języków programowania, którego można używać w środowiskach firmy Borland, Embarcadero, Microsoft (Delphi Prism) oraz w środowisku Lazarus.

  • Co to jest firewall?

    Czasem, na przykład kiedy gramy w gry komputerowe, wyskakuje nam komunikat dotyczący tego, że nasz komputer ma firewalla i nie może przez niego połączyć się z czymś, bądź pobrać jakiegoś elementu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak przygotować stanowisko pracy przy komputerze?