Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak przerobić mp3 na audio?

Kategoria: Multimedia, 18 marzec 2010, 13:40, ilość odsłon: 30525

Chcesz nagrać swoje ulubione mp3 i słuchać je w odtwarzaczu audio CD, jadąc autem lub w innych okolicznościach. Nic prostszego przeczytaj poniższa poradę i dowiedz się jak prosto i szybko tego dokonać.

Nie wiesz jak w prosty i szybki sposób przerobić mp3 na audio? Jeżeli tak, to trafiłeś w miejsce gdzie na pewno znajdziesz odpowiedź na wszystkie dręczące Cię pytania, związane z tym procesem. Konwersja mp3 na Audio CD jest wbrew pozorom bardzo prosta, a cała sztuka sprowadza się do posiadania odpowiedniego programu, który jest w stanie zamienić mp3 na Cd audio. Jeżeli chcemy od razu wypalić muzę na płytę to najlepszy program do przerabiania mp3 na audio to Nero, który w bardzo szybki sposób radzi sobie z całym procesem zmiany formatu plików muzycznych. Konwersja mp3 na audio jest bardzo często jedynym rozwiązaniem dla użytkowników chcących uruchomić płytę CD na odtwarzaczu, który nie obsługuje formatu mp3, a takich jest jeszcze sporo w naszych domach. Nie pozostaje więc nic innego tylko zakasać rękawy i wziąć się do przeróbki.

Na początek należy uruchomić program Nero i chociaż nie jest to klasyczny konwerter mp3 na audio, a bardziej aplikacja do nagrywania płyt CD/DVD, to posiada on możliwość stworzenia płyty Audio CD przy okazji konwertując pliki z innych formatów. Taka zamiana mp3 na audio to najkrótszy i najlepszy sposób na konwersję, a przy tym od razu możemy wypalić muzykę na płytę. Po uruchomieniu programu wybieramy z zakładki, a następnie w drugiej kolumnie Audio CD.

mp3_na_audio

Program sam nas informuje, że konwersja z mp3 na audio przebiega automatycznie, podobnie jak w przypadku formatu wav. Po kliknięciu na Audio CD pojawia się okno, w którym możemy dodać interesujące nas pliki mp3. 

konwersja_mp3_na_audio

W tym celu wybieramy „Dodaj” i zaznaczamy pliki do dodania. Program sam zajmie się już konwersją.

mp3_na_cd_audio

Teraz tylko pozostaje uzupełnienie opcji związanych z nagrywaniem płyty, jak  np. prędkość nagrywania i już mamy gotową płytę Audio CD.

zamiana_mp3_na_audio

Inne porady z tej kategorii:

  • Najlepszy program do mixowania muzyki

    Jeśli zajmujemy się muzyką, jednym z niezbędnych narzędzi jest program, który pozwoli na jej miksowanie. Na rynku znajduje się obecnie tyle aplikacji tego typu, że aż trudno zdecydować się, na którą postawić, aby mieć efekty jak najlepszej

  • Co to jest mp4?

    Dla większości użytkowników komputerów z pewnością jasne jest to, czym jest format mp3.

  • Darmowy program do odtwarzania muzyki?

    Wszyscy lubimy słuchać swoich ulubionych piosenek, a dzięki możliwości pobierania z sieci plików mp3 za darmo (piszemy o tym w innej poradzie), każdy użytkownik może zgromadzić sobie sporą kolekcję nagrań. Jakim programem je odtwarzać i nie


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak przerobić mp3 na audio?

dodał: ~hubert , 16.09.2010

a co jeśli nero nie przerobi i taki błąd wyskakuje???

dodał: ~hubert , 16.09.2010

It may be possible, that the files can be added, if a dedicated plug-in is installed.\nC:\\muzyka\\nowe\\VA-Diamonds_of_House_2010-2CD-2010-KOPiE\\201-tim_berg-bromance_(avicii_arena_remix)-kopie.mp3

dodał: ~spoko , 30.08.2010

dzieki