Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak przerobić mp3 na audio?

Kategoria: Multimedia, 18 marzec 2010, 13:40, ilość odsłon: 30755

Chcesz nagrać swoje ulubione mp3 i słuchać je w odtwarzaczu audio CD, jadąc autem lub w innych okolicznościach. Nic prostszego przeczytaj poniższa poradę i dowiedz się jak prosto i szybko tego dokonać.

Nie wiesz jak w prosty i szybki sposób przerobić mp3 na audio? Jeżeli tak, to trafiłeś w miejsce gdzie na pewno znajdziesz odpowiedź na wszystkie dręczące Cię pytania, związane z tym procesem. Konwersja mp3 na Audio CD jest wbrew pozorom bardzo prosta, a cała sztuka sprowadza się do posiadania odpowiedniego programu, który jest w stanie zamienić mp3 na Cd audio. Jeżeli chcemy od razu wypalić muzę na płytę to najlepszy program do przerabiania mp3 na audio to Nero, który w bardzo szybki sposób radzi sobie z całym procesem zmiany formatu plików muzycznych. Konwersja mp3 na audio jest bardzo często jedynym rozwiązaniem dla użytkowników chcących uruchomić płytę CD na odtwarzaczu, który nie obsługuje formatu mp3, a takich jest jeszcze sporo w naszych domach. Nie pozostaje więc nic innego tylko zakasać rękawy i wziąć się do przeróbki.

Na początek należy uruchomić program Nero i chociaż nie jest to klasyczny konwerter mp3 na audio, a bardziej aplikacja do nagrywania płyt CD/DVD, to posiada on możliwość stworzenia płyty Audio CD przy okazji konwertując pliki z innych formatów. Taka zamiana mp3 na audio to najkrótszy i najlepszy sposób na konwersję, a przy tym od razu możemy wypalić muzykę na płytę. Po uruchomieniu programu wybieramy z zakładki, a następnie w drugiej kolumnie Audio CD.

mp3_na_audio

Program sam nas informuje, że konwersja z mp3 na audio przebiega automatycznie, podobnie jak w przypadku formatu wav. Po kliknięciu na Audio CD pojawia się okno, w którym możemy dodać interesujące nas pliki mp3. 

konwersja_mp3_na_audio

W tym celu wybieramy „Dodaj” i zaznaczamy pliki do dodania. Program sam zajmie się już konwersją.

mp3_na_cd_audio

Teraz tylko pozostaje uzupełnienie opcji związanych z nagrywaniem płyty, jak  np. prędkość nagrywania i już mamy gotową płytę Audio CD.

zamiana_mp3_na_audio

Inne porady z tej kategorii:

  • Czym są i jak otwierać pliki *.flv?

    Krótki opis czym jest format *.flv. Jeżeli ściągnęliście kiedyś jakiś film z popularnego serwisu You Tube to miał on najpewniej rozszerzenie *.flv, czym jest ten format?

  • Odtwarzanie 3gp – jak się do tego zabrać

    Wiele plików multimedialnych, jakie da się ściągnąć z sieci, posiada rozszerzenie „.3gp”. Jako że nie jest to popularny format, warto wyjaśnić, skąd się wziął i czym bez problemu go otworzymy.

  • Co to jest Silverlight?

    Microsoft Silverlight to wtyczka (plugin) do prezentacji multimedialnych, bogatych aplikacji interaktywnych, działająca w różnych przeglądarkach i na różnych platformach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak przerobić mp3 na audio?

dodał: ~hubert , 16.09.2010

a co jeśli nero nie przerobi i taki błąd wyskakuje???

dodał: ~hubert , 16.09.2010

It may be possible, that the files can be added, if a dedicated plug-in is installed.\nC:\\muzyka\\nowe\\VA-Diamonds_of_House_2010-2CD-2010-KOPiE\\201-tim_berg-bromance_(avicii_arena_remix)-kopie.mp3

dodał: ~spoko , 30.08.2010

dzieki