Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak postępować z plikiem formatu grp?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 07 wrzesień 2011, 09:41, ilość odsłon: 959

Od czasu do czasu wśród formatów plików, które znamy, zdarzy nam się trafić na dość dziwne rozszerzenie – „.grp”.

 Czym ono jest i co oznacza? GRP to skrót od angielskich słów Program Manager Group, czyli managera grupy programów. Jest to rozszerzenie plików Sage ACT! - systemu CRM przeznaczony dla biznesu, który potrafi zintegrować się między innymi z aplikacjami pakietu MS Office. Plik tego typu może sięgać nawet 1 GB, ponieważ zawiera mnóstwo danych.
Pliki tego typu tworzone są przez SmarterMail, aplikację pocztową serwera, używaną do określania dostępu do poczty elektronicznej. Mieszczą się tam między innymi maile posegregowane na poszczególne dni pracy poczty, a także ksiązki adresowe i inne elementy poczty e-mail. Pliki tego typu często mają zamiast nazwy datę stworzenia, na przykład 2011-01-01.grp. Przeważnie spotyka się je z korespondującymi plikami „.cfg”, w których znajduje się lista lokacyjna maili.

Do otwarcia plików tego typu może posłużyć aplikacja SmarterTools SmarterMail.  Jest ona dostępna w dwóch wydaniach: darmowe oraz płatne (Pro). Posiada ona sporo funkcji klienta pocztowego, jednak cechuje ją większa funkcjonalność oraz bardziej zaawansowane funkcje. Mamy tu możliwość integracji jej z popularnymi programami pocztowymi i skrzynkami, jak np. GMail czy też Hotmail. To, co odróżnia ją od zwykłych programów tego typu to fakt, że może ona służyć równocześnie za serwer pocztowy. Przydać się to może szczególnie w firmach. Koszt aplikacji zależy od tego, jakie jej wydanie kupujemy – edycja podstawowa to wydatek rzędu 299 dolarów, czyli około 850 złotych. Cena na nielimitowaną liczbą skrzynek to wydatek ponad 1000 dolarów. Pełen cennik na stronie producenta.

Inne porady z tej kategorii:

  • Podstawowe rady jak uniknąć programów spyware/adware

    Kilka porad, które pozwolą na uniknięcie poważnych kłopotów. Podstawową zasadą, która rządzi bezpieczeństwem w sieci jest nieufność. Jeżeli ściągnąłeś jakiś program i właśnie zamierzasz go uruchomić zawsze zastanów się dwa razy.

  • Jak przygotować stanowisko pracy przy komputerze?

    Zadaniem każdego pracodawcy zatrudniającego osoby do pracy z komputerem jest bezwarunkowe zapewnienie tym pracownikom stanowisk pracy nienagannie odpowiadających przepisom prawnym.

  • Firewall - któremu programowi zaufać?

    Internet nie jest bezpiecznym miejscem – za każdym razem gdy z niego korzystamy, jesteśmy narażeni na ataki z sieci, dlatego trudno sobie wyobrazić sytuacje, żeby nasz komputer był pozbawiony jakiegokolwiek zabezpieczenia. Są różne sposoby ochr


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak postępować z plikiem formatu grp?