Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak postępować z plikiem formatu gbi?

Kategoria: Narzędzia, 07 wrzesień 2011, 09:36, ilość odsłon: 6627

Wśród wielu dość egzotycznych, nie spotykanych na co dzień rozszerzeń plików, może przytrafić się nam „.gbi”.

Jest to bardzo rzadki format, a plik z tym rozszerzeniem może mieć nawet kilka GB wielkości. Dlaczego? Format ten jest formatem obrazu płyty i pozwalaj zrzucić jej zawartośc do jednego, wygodnego pliku. Czym możemy otworzyć tego typu format?
Jedynym rozwiązaniem jest aplikacja gBurner. To właśnie od tej nazwy powstał skrót „gbi”. Nie jest to rzecz darmowa, można jednak pobrać jej wersję demonstracyjną i przetestować w działaniu. Działa w następujący sposób – uruchamiamy ją, wybieramy funkcję Otwórz, a następnie wskazujemy na plik .gbi. Kolejny krok to wybór pliku, który ma zostać uruchomiony. Jeżeli mamy w tym formacie np. grę, powinien być to plik setup.exe.

Warto zauważyć, że gBurner ma również inne cechy – możemy dzięki niemu obsługiwać także i inne obrazy formatów płyt, jak na przykład iso, bin, cue, mdf, mds, img, gbi, daa, uif, cif, nrg, gi, dmg, itd. Aplikacja ta również posiada wsparcie dla wszelkich rodzajów nośników – od CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW, DVD-R DL, DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL, DVD-RAM, BD-R, BD-R DL, BD-RE, BD-RE DL.

Pliki tego typu spotykamy nad wyraz rzadko. Dlatego też wydawanie pieniędzy na gBurner nie jest rzeczą niezbędną do szczęścia przeciętnemu użytkownikowi. Wystarczy posiadać któryś z licznych darmowych programów do obsługi wirtualnych płyt, aby bez problemu obsługiwać obrazy w bardziej popularnych formatach. Aby je pozyskać, zapraszamy do odpowiedniego działu na stronach naszego vortalu – przy każdym znajduje się wyczerpujący opis jego możliwości oraz funkcji, jakie oferuje dana aplikacja.

Inne porady z tej kategorii:

  • Syntezator ivona – jak działa?

    Osoby niewidome bądź niedowidzące też chcą mieć możliwość normalnej pracy zarobkowej przy komputerze.

  • konwersja pdf

    Plik PDF to powszechnie używany dziś standard przesyłania różnego rodzaju dokumentów – a zwłaszcza tych ważniejszych, jak faktury czy rachunki. Pliki tego typu są nieedytowalne i nie możemy wprowadzać na nich żadnych zmian.

  • Jak skonwertować plik pdf do Worda i Excela

    Kilka słów o tym jak przerobić plik o rozszerzeniu pdf do formatów otwieranych za pomocą programów Word i Excel.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak postępować z plikiem formatu gbi?