Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak postępować z plikiem formatu dav?

Kategoria: Pozostałe, 02 sierpień 2011, 13:48, ilość odsłon: 12815

Pliki .dav to pliki formatu wideo, który powstaje przy nagrywaniu obrazu z rejestratorów DVR, jak na przykład kamer przemysłowych czy monitoringu.

Pliki tego typu spotykane są więc bardzo rzadko wśród normalnych użytkowników, jeśli jednak ktoś zajmuje się ochroną lub pracą w obsłudze obiektów, ma z nimi do czynienia dość często. A w jaki sposób otworzyć pliki .dav?

Potrzebny jest do tego program obsługujący tego typu rozszerzenia i trzeba przyznać, że nie ono dość popularne. Sprawdzone rozwiązanie to General REC Player. To darmowy odtwarzacz wideo, posiadający wsparcie dla .dav. Możemy odtworzyć nagranie zarówno bezpośrednio z rejestratora, jak też i twardego dysku komputera, na który przenieśliśmy zapis. Pozwala on także na konwersję nagrania do formatu „avi”. Mimo niewielkich rozmiarów – plik instalacyjny ma 1,64 MB – z pewnością przyda on się osobom, które potrzebują otwierać format .dav. Wśród jego funkcji jest między innymi robienie zrzutów ekranu czy też dostęp zdalny do rejestratorów.

Inną aplikacją, która pozwoli na konwersję pliku .dav do innego formatu, jest FormatFactory 2000. Można pobrać ją za darmo ze stron naszego vortalu. Pozwoli na przekonwertowanie .dav do formatu jak avi, mp4, 3gp, mpg, wmv, flv, vzy nawet swf. Jakość obrazu zostaje zachowana, dzięki czemu aplikacja ta cieszy się dość dużą przychylnością użytkowników.  Tak przekonwertowany pliki z rejestratora wideo bez problemu odtworzymy którymkolwiek z playerów wideo.

W wielu przypadkach wraz z rejestratorem dostarczane jest także od razu odpowiednie oprogramowanie, pozwalające na odtwarzanie i obróbkę plików .dav. Wszystko zależy od sprzętu oraz jego producenta. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak dodać czcionkę do worda

    Dowiedz się jak urozmaicić swojego worda po przez dodanie nowych oryginalnych czcionek do aplikacji.

  • Co to jest hp?

    Na pewno każdy z nas miał albo ma do czynienia z urządzeniami, oznaczonymi magicznymi literkami „hp”. Co to jest hp, co oznacza ten skrót?

  • Synchronizacja danych – najczęstsze zastosowanie, przykłady

    Synchronizacja danych pomiędzy komputerami bądź komputerem a urządzeniami przenośnymi sprawia, że mamy na nich takie same pliki. Nie chodzi tu o przekopiowanie całych partycji czy też systemu, ale stworzenie specjalnego katalogu, w którym trzyma


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak postępować z plikiem formatu dav?