Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak połączyć dwa komputery?

Kategoria: Sprzęt, 11 sierpień 2011, 13:08, ilość odsłon: 2696

Połączenie dwóch komputerów to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli mamy duże ilości danych do przerzucenia lub też chcemy pograć z kimś w gry multiplayer. Aby tego dokonać, musimy mieć kabel cross-over.

Tego typu kable można nabyć be problemu w każdym sklepie z elektroniką. To standardowy kabel używany do podłączania Internetu. Co robimy, gdy go już posiadamy?

Podłączamy kabelek do gniazd w obu komputerach, a następnie włączamy je. Zasiadamy przy pierwszym i otwieramy Panel Sterowania, a tam znajdujemy właściwości sieciowe. Klikamy prawym przyciskiem myszki na lokalnym i sprawdzamy, czy mamy zaznaczone takie pozycje jak Klient Sieci Microsoft Networks, Udostępnianie Plików i Drukarek, Harmonogram pakietów QoS, Protokół Internetowy (TCP/IP). Jeśli nie są zaznaczone, zaznaczamy je i klikamy ZAINSTALUJ.

podłączenie dwóch komputerów

 

Potem wchodzimy ponownie do właściwości sieciowych i klikamy na Protokół Internetowy. W pozycji „Użyj następującego adresu IP: wpisujemy: 192.168.0.1 . Maska podsieci to 255.255.255.0. Klikamy OK., a na drugim komputerze również wchodzimy do właściwości sieciowych i wpisujemy tam 192.168.0.2. Tu również dajemy OK. Teraz – wciąż będąc przy drugim komputerze - klikamy na START, a potem URUCHOM (lub wciskamy klawisz ze znaczkiem Windows oraz R jednocześnie). Wpisujemy w okienku konsoli „cmd”. Kolejny krok to wpisanie tam „ping 192.168.0.1”. Powinniśmy zobaczyć taki oto komunikat:

podłączenie dwóch komputerów

 

To najprostszy sposób dla kogoś, kto nie wiem, jak połączyć dwa komputery. Są także i inne sposoby, do których na przykład potrzebny jest router. Oczywiście komputery, które chcemy ze sobą łączyć, muszą być wyposażone w karty sieciowe. Jeśli ich nie mają, nie ma sposobu jak połaczyć dwa komputery w inny sposób.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak sprawdzić model naszej płyty głównej?

    Z jakiego programu skorzystać żeby dowiedzieć się jakiego modelu płyty głównej używamy. W czasie użytkowania komputera zachodzi czasem potrzeba sprawdzenia modelu naszej płyty głównej.

  • Bezpieczne usuwanie pendrive'a

    Czy "Bezpieczne usuwanie sprzętu" jest niezbędne? Czy bezpiecznym jest usunięcie pendrive'a nie korzystając z "Bezpieczne usuwanie sprzętu"? W większości wypadków tak.

  • Jak przywrócić poprzedni sterownik?

    Porada wyjaśniająca jak w prosty sposób przywrócić starszy sterownik. Jeżeli po instalacji nowych sterowników do jakiegoś urządzenia okaże się, że nie są one odpowiednie (z jakichkolwiek powodów) można w prosty s­posób przywrócić poprze


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak połączyć dwa komputery?