Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak podłączyć router do neostrady?

Kategoria: Internet, 25 lipiec 2011, 09:06, ilość odsłon: 1191

Neostrada jest to usługa świadczona przez Telekomunikację Polską S. A. i przeznaczona głównie dla klientów indywidualnych.

Usługa ta korzysta z technologii szerokopasmowego dostępu do Internetu ADSL. W celu podłączenia się do Internetu przy wykorzystaniu tej technologii należy posiadać modem lub modem router ADSL. Dostępne są routery różnych firm, których można użyć. Oferowanym przez operatora rozwiązaniem jest LiveBox.  Urządzenia tego należy również użyć, gdy chce się skorzystać z dodatkowej usługi telewizji poprzez IP. LiveBoxa należy podłączać zgodnie z instrukcją. Wszystkie gniazda i kable dołączone do zestawu są oznaczone kolorystycznie. Po wpisaniu danych dostępowych do usługi wszystko powinno zacząć działać bez większych problemów. Schody zwykle zaczynają się przy podłączaniu urządzeń bezprzewodowych. Sieć jest szyfrowana kluczem WEP oraz dodatkowo LiveBox posiada filtrację adresów MAC. W związku z tym należy wcisnąć przycisk REG i poczekać aż dioda z anteną zacznie mrugać, następnie spróbować połączyć się z siecią bezprzewodową i wpisać klucz WEP.
Wybierając inny niż LiveBox router do neostrady, należy zwrócić uwagę żeby był to modem router ADSL. W innym wypadku nie uda się go w ogóle podłączyć do sieci telefonicznej. Po podłączeniu takiego routera do sieci telefonicznej należy podłączyć do niego komputer przy użyciu kabla Ethernet. Zgodnie z instrukcjami producenta należy połączyć się z interfejsem WWW routera i zalogować standardowymi parametrami (również podane w instrukcji). Wówczas można ustawić dane logowania do usługi, które otrzymuje się wraz z umową (login i hasło). Pozostałe parametry zazwyczaj są ustawione poprawnie, jednak jeśli usługa się nie połączy należy sprawdzić ich poprawność. W razie problemów należy skontaktować się z infolinią techniczną i poprosić o podanie dokładnych parametrów konfiguracji routera.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak podłączyć router do neostrady?