Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak podłączyć głośniki 5.1. do komputera

Kategoria: Multimedia, 16 maj 2011, 10:00, ilość odsłon: 7317

Głośniki 5.1 to bardzo popularne urządzenia, ponieważ doskonale i przestrzennie odtwarzają dźwięk – zarówno ten płynący z gier, jak i z kina domowego czy też odtwarzacza muzyki. Czasem jednak użytkownicy mają problemy z ich podłączeniem d

01_1

Przede wszystkim zaczynamy od prawidłowego podłączenia głośników. Gdy kable są na swoich miejscach,  wchodzimy w Panel Sterowania, a stamtąd do Dźwięków i urządzeń audio.

02

Zobaczymy tam kartę głośników, wybieramy z dolnej listy Głośniki Systemu Surround Sound 5.1. I już gotowe! Co jednak, jeśli głośniki nie działają?

03_1

Przede wszystkim aktualizujemy ich sterowniki – albo ze strony producenta albo poprzez wejście na ich właściwości. Niektóre karty dźwiękowe mają też swoje własne programy do obsługi dźwięku – wówczas musimy w nie wejść i ustawić odpowiednią opcję, dotyczącą używania 5.1. Dobrym przykładem jest EAX dostępny z kartami Sound Blaster, czy też Creative Audio Control Panel.

Warto też pobrać wtyczki do naszych aplikacji multimedialnych. Zapewnią one maksymalną jakość dźwięku 5.1. W popularnym Winamp będzie to Winamp Surround Edition. Do Windows Media Player będzie to Dolby Surround II. Oczywiście te pluginy są całkowicie bezpłatne i można je znaleźć na stronach naszego portalu.

EAX

Mogą występować problemy z głośnikami 5.1 w przypadku, gdy mamy na komputerze lub laptopie zintegrowaną kartę graficzną. Tu już nie tylko trzeba grzebać w opcjach, ale też przestawiać zworki na samej karcie. Polecamy tego typu operacje wyłącznie osobom, mającym choćby podstawowe pojęcie o tego typu czynnościach. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Video ts odtwarzanie

    Foldery VIDEO_TS możemy spotkać na płytach VCD, DVD, a także po przerzuceniu nagranego filmiku z aparatu cyfrowego lub też kamery wideo.

  • Windows Movie Maker – jak go używać?

    Windows Movie Maker to prosta aplikacja do obróbki plików wideo, dzięki której możemy zmontować filmik, dodając do niego napisy, a także efektowne przejścia pomiędzy poszczególnymi filmikami. Jako wykonywać takie rzeczy?

  • Animacja Flash: "obraz przechodzący w obraz"

    Animacja Flash to technologia umożliwiająca tworzenie ruchomych obrazów i krótkich animacji w grafice wektorowej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak podłączyć głośniki 5.1. do komputera