Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak pingować?

Kategoria: Internet, 09 sierpień 2011, 10:54, ilość odsłon: 3201

W niniejszym artykule podamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak pingować.

Aby wykonywać tę czynność, możemy skorzystać z wielu narzędzi dostępnych w Internecie - zarówno ściągnąć oprogramowanie i zainstalować je na dysku twardym, jak i użyć aplikacji dostępnej w sieci. Pingowanie polega na tym, że wpisujemy komendę i adres, a następnie wysyłamy polecenie i uzyskujemy odpowiedź.
W systemie Windows proces pingowania wygląda następująco: wchodzimy w menu Start, wybieramy Uruchom, wpisujemy w okienko cmd. Przykładowo, wpisujemy ping.onet.pl i po chwili wyskakuje nam odpowiedź – Odpowiedź z 213.180.130.200: bajtów=32 czas=7ms TTL=57. Jest to wskazówka użyteczna dla osób, które chcą pingować na użytek prywatny. Nie wolno jednak zapominać, jak duże znaczenie w obecnym świecie internetowym ma pingowanie komercyjne.
Pingowanie marketingowe ma na celu zwiększenie ilość wizyt na naszej stronie. Najefektywniej wykonywać je oczywiście przy pomocy programów pingujących. Wykorzystywanie pingowania zatem umożliwia szybkie indeksowanie naszej strony oraz daje nam pewność, że pojawi się ona szybko w wynikach wyszukiwania. Jak skutecznie pingować marketingowo?
W sieci możemy znaleźć listy około 40 serwerów, które można pingować, w celu podbicia pozycji naszej strony w przeglądarce. Kiedy umieścimy je w programie pingującym, kontaktuje się on z tymi serwerami w czasie o wiele krótszym, niż zrobił by to człowiek i o wiele bardziej efektywnie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak sprawdzić, czy komputer ma wirusa?

    Wirusy to bardzo poważne zagrożenie dla poprawnego i bezpiecznego funkcjonowania naszego komputera. Powinniśmy być świadomi tego, jakie szkody może na naszym dysku zrobić choćby jeden niepowołany program.

  • NAJLEPSZY KOMUNIKATOR

    Komunikatory internetowe coraz ściślej wpisują się w krajobraz życia internautów. Służą one do nawiązywania nowych znajomości, podtrzymywania już istniejących oraz komunikacji ze znajomymi również z realnego świata.

  • Jak działa wyszukiwarka Google?

    Wyszukiwarka stworzona przez Google stała się niemal symbole poszukiwanie w sieci, a słowo „guglować” weszło do języka potocznego.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak pingować?