Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak opublikować stronę www w internecie

Kategoria: Internet, 19 styczeń 2010, 13:14, ilość odsłon: 5186

Dowiedz się jak szybko i prosto dodać swoją stronę do sieci.

Zastanawialiście się kiedyś jak wrzucić stronę na serwer i aktywnie wpływać na rozwój globalnej sieci? Skoro natrafiliście na tą poradę to pewnie tak i na wstępie muszę Wam powiedzieć, że nie jest to trudne i wystarczy tylko kilka prostych porad, by w niedługim czasie cieszyć się już z własnej strony. Na początek, gdy już zdecydujemy się np. na darmowy skrypt naszej strony (przykładowo PHP Fusion)  to musimy znaleźć darmowy serwer FTP, na który moglibyśmy go wysłać. W sieci istnieje masa stron oferujących darmowy hosting. Najpopularniejszy darmowy serwer FTP w Polsce znajdziecie na stronie yoyo.pl, charakteryzuje się on 150MB powierzchnią dyskową, oraz darmowym dostępem do FTP. Strona ta pokieruje Was przez cały proces tworzenia miejsca na serwerze i uzyskania dostępu do własnej strony, a następnie poda Wam dane niezbędne później do zarządzania hostingiem i stworzenia własnej strony. Gdy już wybierzecie darmowy serwer FTP, którym nie koniecznie musi być yoyo.pl to możecie przejść do stworzenia własnej strony. Jak wrzucic strone na serwer? Najpierw przygotowujemy dowolny skrypt, lub stworzony przez Nas szablon i naszym zadaniem jest go przenieść na serwer. Do tego niezbędny jest np. klient Windows Commander FTP, który wbrew pozorom nie służy wyłącznie do zarządzania zawartością dysków, ale również pozwala na dodawanie plików na serwer. 

darmowy_serwer_ftp

Po uruchomieniu programu możemy już skupić się na publikowaniu naszej strony w sieci. Jak wrzucić stronę na serwer? Najpierw z zakładki „Sieć” musimy wybrać opcję „FTP Nowe połączenie” aby umożliwić dodawanie plików na serwer.

jak_wrzucic_strone_na_serwer

Teraz wystarczy tylko wypełnić luki, które nam się pojawiły w oknie:

Sesja – wpisujemy po prostu nazwę naszej sesji jaka ma być wyświetlana w programie Windows Commander, obecnie znanym pod nazwą Total Commander.

Nazwa hosta – tutaj w zależności od tego czy serwer jest na darmowym serwerze, wpisujemy nazwę hosta podaną na stronie umożliwiającym hosting, bądź gdy strona leży na własnym serwerze z domeną wpisujemy jej adres.

Użytkownik – tutaj podajemy naszą nazwę użytkownika, którą wybraliśmy podczas zakładania hostingu.

Hasło – analogicznie podajemy hasło do danej nazwy użytkownika, również wcześniej obrane. 

Inne porady z tej kategorii:

  • Selektory CSS- czym są i jak je stosować?

    W tej poradzie spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie czym są selektory CSS.

  • Panic Button - dodatek do Firefoxa

    Dodatek dzięki któremu możemy uniknąć wielu kłopotów. Jeżeli lubimy umilać sobie czas w pracy za pomocą różnego rodzaju flashowych gier czy serwisów, które nie mają tak naprawdę nic wspólnego z naszym zajęciem...

  • Co to jest WoW?

    Wędrując po sieci, można natknąć się na fanów Wow, czyli World of Warcraft. Co to jest WoW?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak opublikować stronę www w internecie