Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak oglądać telewizję przez internet?

Kategoria: Multimedia, 15 czerwiec 2011, 11:13, ilość odsłon: 1622

W dzisiejszych czasach wystarczy połączenie z Internetem, aby móc swobodnie oglądać telewizję na żywo oraz programy telewizyjne.

Wszystko dzięki nadawaniu strumieniowemu, umożliwiającemu odbiór dzięki wykorzystaniu łącza internetowego. W przypadku niektórych rozwiązań tego typu musimy płacić abonament lub też opłatę rejestracyjną, jednakże większość nadawców nie pobiera opłat za tego typu usługi. Jakimi warto się zainteresować?

Telewizja w Internecie

Wszystkie stacje posiadają swoje strony internetowe, na których można oglądać w całości ich programy, audycje czy też teleturnieje. Na przykład na stronie TVP.pl możemy zobaczyć koncerty, programy informacyjne, a także mecze, imprezy, itp. Większość z nich jest dostępne do siedmiu dni po danym wydarzeniu, więc jeśli nie mieliśmy czasu na oglądanie na żywo, żaden problem znaleźć wolną chwilę i obejrzeć w dogodnym terminie. Podobnie działają inne duże stacje, zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

Inna sprawa to oglądanie audycji i seriali nie na stronie danej stacji, a dzięki platformom. Jedną z tego typu usług jest Ipla. Musimy tu tylko pobrać klienta, aby mieć dostęp do dziesiątków seriali, wydarzeń kulturalnych i sportowych, czy też serwisów informacyjnych. Mamy także możliwość wykupienia abonamentu, dzięki któremu nie będziemy oglądać reklam podczas nadawania danego programu, czy też otrzymamy dostęp do usługi VOD – wideo na żądanie.

Inna podobna rzecz tego typu to ProgDVB. Co prawda użytkownicy narzekają na dość skomplikowany proces instalacyjny, ale gdy poświęcimy mu parę chwil, zyskujemy dostęp do dziesiątków stacji TV z Polski i świata – są one wygodnie wyświetlone z boku ekranu i tylko wystarczy kliknąć, aby do danego przejść. Możemy także dodawać nowe, wedle swojego uznania.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak stworzyć własną czcionkę w Windows XP?

    Porada dotycząca narzędzia "Edytor znaków prywatnych". Windows XP oferuje nam dość mało z­nane narzędzie, które pozwala na stworzenie od podstaw ­własnych znaków Żeby je uruchomić należy wejść na Start > Uruchom...

  • Konwersja avi

    AVI (Audio Video Interleave) to format plików wideo, stworzone przez Microsoft pod kątem używania multimediów w systemie operacyjnym Windows.

  • Najlepszy program do odtwarzania filmów

    Każdy użytkownik posiada filmy i filmiki na swoim twardym dysku, więc odtwarzacza plików wideo jest mu niezbędny.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak oglądać telewizję przez internet?