Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak odzyskać usunięte pliki?

Kategoria: Narzędzia, 01 luty 2010, 15:26, ilość odsłon: 50841

Dowiedz się jak uporać się z bardzo częstym i nagminnym kłopotem, jakim jest utrata danych w kompach.

Jak odzyskać usunięte pliki? To pytanie pada bardzo często, gdy np. robiąc porządki na dysku przez przypadek pozbędziemy się ważnego dla nas pliku. Wielu w takiej sytuacji nie wie co zrobić i nie wie że odzyskiwanie danych z komputera jest możliwe i nie wymaga wcale zaawansowanego laboratorium niczym z CSI.  Przywracanie usuniętych plików jest bowiem bardzo proste i wymaga tylko odpowiedniej aplikacji by móc to uczynić. Polecam zwłaszcza umożliwiający odzyskiwanie plików program o nazwie Recuva, który jest całkowicie darmową aplikacją i to jest jego największym atutem. Recuva umożliwia odzyskiwanie danych, odzyskiwanie, zdjęć i co najważniejsze odzyskiwanie plików, a przy tym nie potrzebuje do tego zbyt wiele czasu.

Jak odzyskać utracone dane przy pomocy Recuva? Na początek należy pobrać program Recuva z naszej strony i go zainstalować. Instalacja jest bardzo szybka i co ważne program jest w całości po polsku, dzięki czemu odzyskiwanie utraconych danych nie powinno sprawić nam zbyt wielu problemów.

Jak_odzyskac_usuniete_pliki


Po instalacji uruchamiamy program, by móc rozpocząć przywracanie usuniętych plików. Najlepiej jak ich usunięcie miało miejsce całkiem niedawno, wtedy prawdopodobieństwo, że przywracanie plików będzie możliwe wzrasta. Odzyskiwanie danych po formacie będzie więc raczej nie możliwe przy użyciu tej aplikacji.


Jak_odzyskac_utracone_dane


Jak odzyskać teraz usunięte pliki? Po ominięciu okna powitalnego musimy wybrać jaki typ plików chcemy odzyskać, spośród kilku dostępnych: Obrazy, Muzyka, Dokumenty, Wideo, Emaile, Inne.


odzyskiwanie_danych


Na potrzeby tej porady spróbuję odzyskać wcześniej usunięty plik graficzny z misiem koalą. Jak odzyskać dane z dysku? Teraz będzie to już proste. Z opcji programu wybieramy typ plików „Obrazy”, a następnie wybieramy miejsce, gdzie pliki były przetrzymywane. W moim przypadku był to kosz.


odzyskiwanie_zdjec

Program poinformuje nas, że rozpoczyna przygotowanie procesu wyszukiwania. Wystarczy tylko kliknąć „Start”


odzyskiwanie_plikow


Proces trwa błyskawicznie:


odzyskiwanie_danych_po_formacie


I już po krótkim czasie mamy efekt naszej pracy, odzyskany plik graficzny z misiem koalom. Zajęło to Recuva zaledwie kilka sekund. Teraz wystarczy zaznaczyć interesujący nas plik i kliknąć odzyskaj, a następnie wybrać miejsce, gdzie chcemy zapisać nasz plik. Najlepiej to zrobić na innej partycji niż ta na której znajdował się plik. Odzyskiwanie trwa również moment i nareszcie możemy się cieszyć z wydawałoby się straconego pliku.


przywracanie_plikow

Inne porady z tej kategorii:

  • Program do otwierania .iso

    Format .iso to popularny format zapisu obrazów płyt, pozwalający potem na wypalanie ich na CD lub DVD z twardego dysku lub też montowanie w nośnikach wirtualnych.

  • Czym otworzyć DOCX?

    Format o rozszerzeniu docx jest to plik stworzony przy użyciu MS Office 2007. Dla użytkowników, którzy nie posiadają nowego pakietu Office dostarczonego przez firmę Microsoft, otworzenie pliku z takim rozszerzeniem może sprawić nie lada problem.

  • Xml czym otworzyć?

    W sieci zdarza nam się od czasu do czasu napotkać na jakiś dziwny format, którego nie znamy, a nie otwierają go znane nam aplikacje. Jednym z takich jest .xml. Do czego służy?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak odzyskać usunięte pliki?

dodał: ~x , 15.12.2010

ipconfig ip komputera wiecie jak go sprawdzic start wszystkie programy akcesoria wiersz polecenia w nim wpisac ipconfig i kliknac enter mozna go zmienic jak ? rozlaczajac sie z netem PZDR xD

dodał: ~x , 28.11.2010

grasz w cs jak tak to jakiego

dodał: ~darek , 18.11.2010

a wszystko pezpiecznie odniajdze \n

dodał: ~Maja , 16.11.2010

dobry program ale nie podaje tytułów mp3.. szkoda

dodał: ~df , 22.06.2010

hehe\n