Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak naprawić pendrive?

Kategoria: Sprzęt, 16 maj 2011, 09:57, ilość odsłon: 5049

Pendrive to użyteczne narzędzie do przenoszenia danych między komputerami. Zwykle są dość żywotne, czasem jednak może się zdarzyć, że pendrive odmawia posłuszeństwa lub też system zachowuje się dość dziwnie pod jego obecność. Oto kilka

Dysk niesformatowany

Czasem po podłączeniu do komputera, system wyświetla informację "dysk niesformatowany, czy sformatować go teraz?" Nie da rady wejść wówczas na pendrive, zaś sformatowanie wyczyści go ze wszystkich danych. Można jednak spróbować przekopiować z niego dane poprzez dowolnego managera urządzeń – np. Total Commander. Wchodzimy do zawartości pendrive i przerzucamy pliki. Jeśli natomiast system odmawia kopiowania, dobrze sięgnąć po jakiś program do odzyskiwania danych.


Pendrive_PROBLEWM

 


Plik lub katalog jest uszkodzony

Wchodzimy w Mój Komputer i sprawdzamy, jaka litera została przyporządkowana dla naszej pamięci przenośnej. Potem klikamy na START, Uruchom i wpisujemy „cmd”. Kolejną komendą będzie chkdsk. Potem wpisujemy chkdsk X: /f. X – oznacza tu literę przyporządkowaną do pendrive.

Formatowanie dysku przenośnego

Jeśli chcemy mieć pewność, że na nowym dysku nie ma żadnych wirusów ani problemów, przyda się dogłębne sformatowanie go. Służy temu użyteczny, darmowy program  HP USB Disk Storage Format Tool. Nie musimy go instalować w systemie. Kilkamy na plik .exe, a potem w Device wybieramy pendrive, rodzaj plików, a następnie – to ważne! – odznaczamy quick format. Potem dajemy start i zgadzamy się na zmiany.

Pendrive


Oczywiście to tylko trzy problemy, z jakimi możemy się zetknąć, jednak nie sposób wymienić wszystkich potencjalnych uszkodzeń pendrive. Jednak aby zachować pamięć przenośną w jak najlepszym stanie, najlepiej wykonywać raz na jakiś czas jej dogłębne formatowanie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak sprawdzić model karty dżwiękowej?

    Porada przydatna dla tych, którzy nie znają modelu swojej karty dźwiękowej, a muszą zainstalować do niej sterowniki. Jeżeli nie znamy modelu naszej karty dźwiękowej to najprościej byłoby otworzyć obudowę i zajrzeć do środka.

  • Co to jest iPad?

    W 2010 roku firma Apple wypuściła na rynek kolejną nowinkę techniczną swojego autorstwa, a mianowicie tablet o nazwie iPad.

  • Jak naprawić dysk twardy?

    Twardy dysk to u 99% użytkowników najważniejszy komponent komputera. Mamy tu zapisane wszystkie istotne dane – poczynając od systemu operacyjnego, na prywatnych zdjęciach i filmach kończąc. Należy im zapewnić jak najlepszą ochronę, a w przypa


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak naprawić pendrive?