Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak naprawić głos w komputerze?

Kategoria: Multimedia, 16 maj 2011, 09:53, ilość odsłon: 8308

Od czas do czasu może nas spotkać nieprzyjemne zdarzenie – głos nagle przestaje wydobywać się z głośników, również w słuchawkach zalega głucha cisza. Co robić w takiej sytuacji? Przyczyn braku głosu może być kilka.

Zaczynamy od sprawdzenia głośności miksera. W tym celu wchodzimy w Start -> Panel Sterowania, a następnie Dźwięki i urządzenia audio.

01

Tu sprawdzamy zakładkę Głośność i widzimy, czy przypadkiem audio nie jest wyciszone (wskaźnik maksymalnie po lewej).

02

Jeśli tu wszystko gra, przechodzimy do zakładki Audio i tu wchodzimy w Głośność pod Urządzeniem domyślnym (pierwsze na górze).

03


Sprawdzamy, czy w mikserze nic nie zostało wyciszone.

 

04Jeśli mimo tych czynności głosu nie ma nadal, wychodzimy do pulpitu, klikamy na Mój komputer i wybieramy Właściwości, a następnie Sprzęt.

05


Tu klikamy na Menadżer Urządzeń i patrzymy, czy przy karcie dźwiękowej (kontrolery dźwięku, wideo i gier) nie ma żółtego symboli. Jeśli taki jest, oznaczać to może uszkodzenie karty lub stare/nieprawidłowe sterowniki.

06


W pierwszym przypadku powinniśmy się udać do serwisu, w drugim natomiast klikamy dwukrotnie na oznaczony sprzęt i wchodzimy na karcie w opcję Sterownik. Tu wybieramy aktualizację.

07


Jeśli i to nie pomoże, wracamy na zakładkę Ogólne i tu klikamy na „Rozwiązywanie problemów”. Wirtualna pomoc poda nam możliwości rozwiązania danego defektu.

Diabeł tkwi w szczegółach

Warto zauważyć, że czasem przyczyna braku głosu może być dość banalna – na przykład ściszone do minimum głośniki lub też nieprawidłowe ich podłączenie – jak na przykład wysunięcie się kabla z gniazda. Zacznijmy więc naprawę problemu od tych właśnie czynności, a dopiero potem przejdźmy do poważniejszych.

Inne porady z tej kategorii:

  • Odtwarzanie rmvb

    Co prawda pliki w formacie .rmvb nie są rzeczą, jaką spotykamy na co dzień, może jednak się zdarzyć, że poszukiwany przez nas w sieci klip wideo jest dostępny w tym właśnie formacie. Co robić w sytuacji, kiedy to nasz odtwarzacz nie chce go wy

  • Odtwarzanie 3gp – jak się do tego zabrać

    Wiele plików multimedialnych, jakie da się ściągnąć z sieci, posiada rozszerzenie „.3gp”. Jako że nie jest to popularny format, warto wyjaśnić, skąd się wziął i czym bez problemu go otworzymy.

  • Darmowa grafika do użytku komercyjnego – skąd pobrać legalnie

    Wszyscy wiemy, że przy tworzeniu stron www niezbędnym elementem jest grafika. Niektóre firmy, które posiadają serwery z efektownymi zdjęciami, liczą sobie za nie bardzo wysokie sumy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak naprawić głos w komputerze?