Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak nagrywać na blu-ray

Kategoria: Sprzęt, 16 wrzesień 2011, 09:25, ilość odsłon: 992

Żeby odpowiedzieć na pytanie o to, jak nagrywać na blu-ray, najpierw trzeba wiedzieć, co to właściwie jest blu-ray.

Otóż, blu-ray jest to zupełnie nowy sposób zapisu optycznego, stanowiący nie lada konkurencję dla formatu HD DVD. Charakteryzuje się on o wiele większą pojemnością. Aby wiedzieć, jak nagrać na blu-ray, po pierwsze musimy postarać się o dostęp do programu o nazwie DVDFab Ver. Wystarczy nam do tego celu wersja 6.0 tego programu. Po uruchomieniu tego prostego programu ukaże się naszym oczom opcja "blu ray to blu ray". Wybieramy oczywiście tę opcję. Wsadzamy płytę, która następnie się ładuje, wybieramy interesujący nas film oraz język i napisy. Wybieramy opcję formatu 1080p na płytę 25GB. Kiedy już wybierzemy preferowany język, klikamy po prostu ikonkę rozpocznij. I od tego momentu należy się uzbroić w cierpliwość, ponieważ okres kompresji filmu trwa około cztery godziny, więc jest to proces stosunkowo długi.

Po zakończeniu tego procesu otrzymujemy dwa foldery: BDMV i CERTIFICATE. Nadszedł czas na włożenie płyty o formacie BD 25GB i po raz kolejny włączamy program. Wchodzimy z zakładkę tą samą co wcześnej ( blu ray to blu ray) i odnajdujemy tam zakładkę zapisz dane. W znajdującym się tam folderze HDD powinny znajdować się skonwertowane przez nas pliki. Gdy je odnajdziemy klikamy opcję "rozpocznij", wybieramy zalecaną przez program prędkość. Tez proces trwa już tylko 30 minut. Po zakończeniu nagrywania, mamy już nagrany film na płytę 25 GB. Jakość filmu jest niesamowicie dobra, więc teraz, gdy już wiemy jak nagrać na blu-ray, pozostaje już tylko zastanowić się nad użytkowaniem tej nowej technologii, której celem jest udoskonalanie jakości odbieranej przez nas rozrywki.

Inne porady z tej kategorii:

  • Adaptery Bluetooth – wykorzystanie i rodzaje

    Adaptery Bluetooth to niewielkie urządzenia, które podpina się do komputera w celu umożliwienia mu wykonywanie bezprzewodowego transferu plików. Dzięki temu możemy darować sobie dziesiątki kabli, którymi podpinamy telefon komórkowy czy aparat c

  • Jak przywrócić poprzedni sterownik?

    Porada wyjaśniająca jak w prosty sposób przywrócić starszy sterownik. Jeżeli po instalacji nowych sterowników do jakiegoś urządzenia okaże się, że nie są one odpowiednie (z jakichkolwiek powodów) można w prosty s­posób przywrócić poprze

  • Jak działa komputer?

    Chociaż każdy używa komputerów, mało kto zastanawia się nad tym, jak działa całość. A szkoda, ponieważ wiedza o tym, jak działa komputer, może przyczynić się do większej efektywności w jego używaniu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak nagrywać na blu-ray