Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak nagrać płytę?

Kategoria: Narzędzia, 07 czerwiec 2011, 09:09, ilość odsłon: 2403

Każdy użytkownik gromadzi z biegiem czasu dużo danych na komputerze, które stopniowo zapełniają mu twardy dysk. Czasem też mamy dużo danych, które nie są nam aktualnie potrzebne, ale szkoda ich wyrzucać, bo mogą przydać się w każdej chwili.

Najlepszym sposobem na ich zachowanie jest zrzucenie ich na płytę CD lub DVD, dzięki czemu nie tylko zyskujemy miejsce na twardym dysku, ale i też mamy pewność, że dane nie znikną nam w razie awarii systemu bądź twardego dysku.

Jak nagrać płytę?

Współczesne aplikacje do nagrywani płyt pozwalają na zapisywane danych, tworzenie płyt audio (gotowych do używania w odtwarzaczach CD), robienie kompilacji, itp. Jak nagrać płytę pokażemy to na przykładzie darmowej aplikacji BurnAware Free. Ściągamy ją, instalujemy. Gdy włączymy, widzimy takie okienko:

jak nagrać płytę?

Jak widać, możemy nagrać między innymi płytkę z danymi (zdjęcia, dokumenty, filmy), płytę Audio, płytę z mp3, a nawet DVD-Video, którą potem można odtworzyć w odtwarzaczu DVD. Pokażemy nagrywanie na przykładzie danych. Wkładamy czystą płytę do nagrywarki  i klikamy w okienku na „CD z danymi”.

jak nagrać płytę?

Teraz program skanuje napędy i wyszukuje czystą płytę. Pośrodku mamy opcję dodawania plików. Klikamy na nią  i wybieramy plik lub folder, który ma być dodany do kompilacji. Po dodaniu wszystkich klikamy na OK.

jak nagrać płytę?

Teraz wystarczy tylko kliknąć czerwony przycisk Nagraj, aby rozpoczęło się nagrywanie. Zauważmy, że szybkość zapisywania ustalamy w lewym górnym rogu ekranu z rozwijanej listy. Po zakończeniu operacji zostaniemy poinformowani o sukcesie i gotowe. Możemy bezpiecznie skasować zapisane dane z twardego dysku – mamy je na płycie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Programowanie w Visual Basic – jak zacząć

    Visual Basic to stworzony przez Microsoft język programowania wysokiego poziomu.

  • BMP na JPG - jak wykonać konwersję?

    Z pewnością każdy użytkownik komputera zetknął się z grafiką zapisaną w formacie .bmp. Jest to format pliku z grafiką bitmapową, zawierający w sobie prostą kompresję bezstratną RLE (która nie musi być użyta), informację o użytych kolo

  • Konwersja PDF do Word

    Od czasu do czasu zdarza nam się trafić na plik zapisany w formacie PDF, który chcielibyśmy zmienić pod względem treści czy też po prostu mieć do dyspozycji jego edytowalną treść. Czy jest to możliwe?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak nagrać płytę?