Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak nagrać muzykę na płytę CD

Kategoria: Multimedia, 16 wrzesień 2011, 09:36, ilość odsłon: 3749

Choć wydaje się to dosyć popularne i banalnie proste, warto bliżej przyjrzeć się procesowi nagrywania muzyki na płytę CD.

Aby nagrać płytę, po pierwsze należy zaopatrzyć się w program Nero Burning ROM 5, który umożliwi nam bezproblemowe nagranie płyty audio CD. Po uruchomieniu tego właśnie programu powinno pojawić się kilka opcji formatów płyty, którą chcemy nagrać. Spośród wszystkich tych opcji wybrać należy opcję "Audio CD". Jeżeli chcemy, aby nasz album posiadał nazwę i wykonawcę, należy taką informację tam wpisać. Następnie wybieramy opcję "Nowy". Teraz należy przetransportować pliki audio do lewego okna programu. Przeciągane elementy audio mogą mieć takie formaty: wav, mp3, mp3pro, lub wma. Podczas operacji transportu plików należy przytrzymać lewy przycisk myszki. Aby nasza płyta posiadała tekst, należy na nazwę każdej piosenki kliknąć prawym przyciskiem myszki i we właściwościach odnaleźć Właściwości ścieżki. W tym miejscu możemy wprowadzić opis do każdego wybranego przez nas elementu audio. Zatwierdź wprowadzenie nazwy przyciskając klawisz "ok".

Teraz w programie Nero odnajdujemy dostępną opcję "Zapisz na CD". Teraz odszukujemy zakładkę o nazwie "Zapis" i zaznaczamy opcję "Zapisz na nośnik". W tym momencie zamykamy CD. Program, którego używamy, daje nam możliwość wyboru oraz ustawienia preferowanej przez nas szybkości. Zaleca się jednak niekorzystanie z szybkości o największych wartościach. Wybierając tryb, w jakim nasza płyta się zapisze, wybrać należy tryb TAO. Aby pomyślnie zakończyć cały proces, wystarczy już jedynie nacisnąć przycisk "Nagrywaj".

Teraz wiem już, jak nagrać muzykę na płytę CD. Płynie z tego wiele korzyści, ponieważ wiedząc, jak nagrać muzykę na płytę typu CD, możemy tworzyć własne albumy i umieszczać na nich tylko nasze ulubione utwory.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia?

    Prosty i szybki sposób na zmniejszenie rozmiaru naszego zdjęcia. Jeżeli chcemy zmniejszyć rozmiar naszego zdjęcia (na przykład na potrzebę jakiegoś serwisu społecznościowego) możemy skorzystać z darmowej aplikacji Irfan View.

  • Easter egg w Winampie

    Ciekawostka dla wszystkich użytkowników Winampa. Autorzy Winampa wykazali się sporym poczuciem humoru umieszczając w swoim programie niespodziankę dla wszystkich fanów lam, które są symbolem tej aplikacji.

  • Czym otworzyć pliki *.mdf / *.mds ?

    Krótki opis formatu mdf i mds.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak nagrać muzykę na płytę CD