Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak implementować PHP w HTML?

Kategoria: Internet, 05 sierpień 2011, 11:41, ilość odsłon: 981

Odpowiedź na pytanie, jak zaimplementować PHP w HTML sprowadza się właściwie do odpowiedzi na pytanie, jak zmusić serwer do czytania plików z rozszerzeniem ".html" jako pliki PHP i analizował je używając parsera PHP.

Musimy zdawać sobie sprawę, że kod PHP jest przeznaczony dla serwera, który przetwarza go (skrypt pomiędzy znacznikami <?php i ?>), a następnie „wysyła do przeglądarki” efekt tego przetworzenia, czyli kod HTML (oczywiście, jeżeli taki jest w dokumencie lub powstanie w wyniku przetworzenia skryptu). Jeżeli serwer nie zrozumie, że ma przetworzyć kod to w efekcie, w zależności od tego, w którym miejscu dokumentu został on umieszczony, zostanie on wyświetlony jako zwykły tekst albo w ogóle nie zostanie wyświetlony. Ponieważ domyślnym rozszerzeniem dla PHP jest ".php" najprościej jest po prostu zmienić nasz plik na ten właśnie typ i po spawie. Jednak jeżeli już bardzo uprzemy się, żeby umieścić PHP w HTML to oczywiście jest na to metoda. Za sposób odczytywania, czy parsowania plików odpowiedzialna jest konfiguracja typów mime serwera. Musimy więc zmusić serwer, żeby wszystkie pliki HTML traktował tak jak pliki PHP. Nie jest przy tym ważne, czy rzeczywiście będą one zawierały kod PHP.

Standardowa konfiguracja typów mime serwera wygląda nstp.:

AddType application/x-httpd-php .php

Żeby nasz kod PHP w HTML był parsowany należy przerobić ją na:

AddType application/x-httpd-php .php .html

Żeby było ciekawiej, możemy dopisać więcej “rozszerzeń”, np.:

AddType application/x-httpd-php .php .html .ser .poco

i wszystkie pliki z tym rozszerzeniem będą traktowane jak pliki PHP, czyli serwer będzie szukał w nich kodu i jeżeli go znajdzie to go przetworzy.


Inne porady z tej kategorii:

  • CO TO JEST HOSTING?

    Hosting jest usługą świadczoną przez firmy, które zwykle są dostawcami usług internetowych.

  • Jak zmienić hasło na nk?

    Zmiana hasła na portalu nk.pl to nadzwyczaj proste zadanie i nie zajmie nam dużo czasu.

  • Serwer dedykowany - co to jest?

    Użytkownicy komputerów, a zwłaszcza gracze, z pewnością nieraz natknęli się na określenie „serwer dedykowany”. Co oznacza ten termin? Co to jest „serwer”, wyjaśnialiśmy już w innej poradzie. A czym się różni od niego „dedykowany”


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak implementować PHP w HTML?