Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak edytować plik PDF?

Kategoria: Narzędzia, 10 marzec 2010, 13:41, ilość odsłon: 23421

Na pewno nie jeden raz myśleliście o tym jak poradzić sobie z tym PDF-em. Otóż poniższa porada pokaże jakich narzędzi użyć aby obsługa jednego z najpopularniejszych formatów była dla nas bardzie przyjemna.

Masz plik zapisany w formacie PDF i nie wiesz jak go  edytować? Po przeczytaniu tej porady na pewno nie będziesz już nigdy miał z tym żadnego problemu. PDF to bardzo popularny format plików służący do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych, które możemy odczytać za pomocą programu Adobe Reader . Jest to najlepsza przeglądarka tego typu plików, w której jednak edycja PDF nie jest możliwa. Jak więc edytować PDF? Do tego będziemy potrzebować innej aplikacji, a jest nią program o nazwie eXPert PDF Editor. Edycja pliku PDF w tym programie jest bardzo prosta, jednak warto pamiętać, że pliki zabezpieczone certyfikatem, bądź zwykłe skany obrazu nie mogą być w żaden sposób zedytowane przy pomocy żadnego programu (no może poza Photoshop). 

1.Na początek uruchamiamy interesujący nas plik PDF w programie eXPert.

jak_edytowa___pdf

2.Już na początku zostaniemy poinformowani, że eXPert nie jest w pełni darmową aplikacją i aby cieszyć się z jej wszystkich możliwości niezbędna jest płatna rejestracja. Bez tego program pozawala na edycją tylko dwóch pierwszych stron dokumentu, oraz jego użycie przez kilkanaście dni.

jak_edytowac_tekst_w_pdf


3.Niestety edycja PDF nie jest za free, ale program jest warty zakupu, a wersja trial pozwala na zapoznanie się z jego najważniejszymi funkcjami. Gdy już zapoznamy się z interfejsem programu to możemy przejść do edycji pliku. Jak edytować tekst w PDF? W tym celu z paska narzędzi musimy wybrać ikonę z kartką papieru i literką A. Tak jak na screenie poniżej.

edycja_pdf

4.Następnie musimy zaznaczyć tekst, który chcemy edytować, a reszta odbywa się już jak w klasycznym pakiecie biurowym. Od teraz możemy dowolnie modyfikować, oraz zmieniać tekst w naszym pliku PDF. Podczas edycji, u dołu ekranu pojawi nam się pasek, za pomocą którego możemy zmienić rozmiar czcionki, jej kolor, a także przenieść obszar tekstu.

edycja_plikow_pdf

5.Wszystko powinno być już przejrzyste. Wystarczy wprowadzić dowolny tekst i cieszyć się z gotowego rezultatu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Słuchawki z mikrofonem do komputera - jakie wybrać?

    Słuchawki z mikrofonem do komputera to peryferia doskonałe zarówno do gier, jak też i do komunikacji przez programy typu Skype czy inne komunikatory audio-wideo. Jakie nabyć, aby mieć pełen komfort używania? Oto kilka ciekawszych propozycji.

  • Programy do odtwarzania muzyki

    Każdy użytkownik Internetu z biegiem czasu gromadzi spora ilość plików audio ze swoimi ulubionymi utworami. Oczywiście aby z nich korzystać trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią aplikację do odtwarzania muzyki. Jakiego programu najlepiej używać

  • Czym otworzyć RMVB?

    RMVB, czyli z angielskiego RealMedia Variable Bit Rate, jest to plik multimedialny zapewniającą bardzo dużą kompresję przy zachowaniu wysokiej jakości materiału filmowego.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak edytować plik PDF?

dodał: ~Komputerowy Troll , 06.08.2013

Program Godny polecenia.