Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak działa Internet?

Kategoria: Internet, 10 sierpień 2011, 09:24, ilość odsłon: 602

Internet to jeden z takich wynalazków ludzkości, który zmienił wszystko – od sposobu przekazywania informacji po kontakty międzyludzkie.

Wszyscy wiedzą, że Internet składa się z połączonych ze sobą komputerów, ale nic poza tym. W tej poradzie postaramy się wyjaśnić w skrócie, jak działa Internet?

Co warto zauważyć – nie ma jakiegoś określonego miejsca, które można nazwać „sercem sieci”. Mamy za to dziesiątki pomniejszych „webów”, czyli małych sieci komputerowych, które poprzez wzajemne połączenie tworzą olbrzymią, nieskończoną przestrzeń wirtualną. Poszczególne serwery i komputery złączone są ze sobą za pomocą łączy, umożliwiając przechodzenie wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Istnieją tysiące serwerów, na których przechowywane są dane. Dane te widzimy jako strony Internetowe.

Podpięcie serwera czy komputera do sieci jest możliwe na wiele sposobów. Używa się różnych technologii, jak modemy, linie cyfrowe, technologie bezprzewodowe, itp. każdy komputer musi posiadać kartę sieciową. Obsługuje ona protokoły TCP/IP, zapewniające dostęp do wszystkich danych. Dzięki temu możemy przesyłać i odbierać pliki, otwierać strony, umieszczać w sieci swoje witryny, blogi itp. Większość osób w naszym kraju korzysta z usług providerów, czyli dostawców sieci. Ich łącza zapewniają szybkie transmisje danych oraz stabilność połączenia.

Warto zauważyć, że każdy serwer i komputer posiada unikalny adres IP, który pozwala na identyfikację go w sieci. Jeśli chodzi o strony i witryny, to mamy tu także ważne frazy kluczowe, opisujące daną stronę. To właśnie dzięki nim wyszukiwarki wiedzą, na jaki adres skierować zadającego pytanie użytkownika.

Oczywiście nie trzeba wiedzieć, jak działa Internet, aby go używać, warto jednak znać technologie, dzięki którym możemy choćby przeczytać tą poradę.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wrzucić stronę na serwer?

    Dla osób, które nigdy nie zakładały stron internetowych, wrzucenie materiału na stronę może wydawać się czynnością dość skomplikowaną i złożoną. Jednakże nie jest to aż tak złożony proces, aby nie można by się go nauczyć. Oto mały

  • Jak sprawdzić szybkość Internetu?

    Jak wiadomo, im szybszy Internet, tym większa satysfakcja z jego używania.

  • co to jest SEO?

    Spróbujmy w dużym skrócie odpowiedzieć na pytanie co to jest SEO (ang. Search Engine Optimization)?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak działa Internet?