Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak dodać czcionkę do worda

Kategoria: Pozostałe, 30 marzec 2010, 14:46, ilość odsłon: 15926

Dowiedz się jak urozmaicić swojego worda po przez dodanie nowych oryginalnych czcionek do aplikacji.

Bardzo często zdarza się, że potrzebujemy stworzyć ważny plik tekstowy w Microsoft Word, ale nie możemy dobrać do niego odpowiedniej czcionki, ponieważ wbudowana baza czcionek w tym programie nam nie odpowiada. Co możemy w takiej sytuacji zrobić? Jak dodać czcionkę do Worda, która na pewno sprosta naszym wymogom? Otóż nie ma nic prostszego i wystarczy tylko poświęcić temu kilka minut, by móc cieszyć się z dowolnej czcionki w naszym tekście.


Na początek musimy mieć zainstalowany jakiś pakiet biurowy i tutaj najlepiej wyposażyć się w najnowszy i najlepszy pakiet Microsoft Word 2010, który możecie znaleźć na naszej stronie w dziale Edytory tekstu. Jeżeli posiadasz jednak jego straszą wersję, bądź pakiet Open Office to nie powinieneś się o nic martwić, one też na pewno rozpoznają nową czcionkę.

fajna_czcionka

Następnym krokiem jest odnalezienie interesującej nas czcionki, lub wybranie jednej spośród tysięcy dostępnych na różnych stronach. Jak znaleźć fajne czcionki do ściągnięcia? Najlepiej w wyszukiwarce google wpisać „fonts” wówczas pojawi się nam masa stron ze zbiorem czcionek. 

czcionka_ozdobna

Fajna czcionka powinna przede wszystkim przykuwać oko czytających tekst. Zresztą wszystko zależy od jej użycia. Jeśli chcemy np. przygotować zaproszenia, bądź ulotki to wówczas czcionka ozdobna jest najlepszym rozwiązaniem. Gdy znajdziemy ciekawą stronę z czcionkami to znajdujemy na niej dział Download, gdzie czcionka może być pobrana.  W naszym przypadku wybraliśmy czcionkę Masterplan, następnie trzeba kliknąć na pobierz czcionki i zapisać ją na dysku.

czcionka_download

Pobraną czcionkę, gdy jest spakowana, wypakowujemy i w zależności od posiadanego systemu instalujemy. Jak zainstalować czcionkę? W Windows 7 i Vista klikamy na plik prawym przyciskiem myszy i wybieramy – Zainstaluj. W Windows XP umieszczamy czcionkę w folderze C:\Windows\Fonts.

czcionki_pobierz

Następnie system bardzo szybko zainstaluje wybraną czcionkę. A jak sprawić by Windows przerzucił czcionki do Worda? Nie trzeba nic robić, system zrobił to za nas przy instalacji. Wystarczy wybrać teraz w Word nazwę czcionki i wszystko powinno być OK.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak dodać czcionkę do worda

dodał: ~Mie dobija że zamiast mojej now , 14.01.2011

weż co czeba zrobić bo to mnie już dobija jak bez końca wchodzi mi na Arial a nie tą nową czcionke\n

dodał: ~John , 06.01.2011

A ja zainstalowałem, pokazuje sie w C-Win-Fonts ale jak wybieram ją w Word'zie i probuje nią napisac to zmienia mi sie odrazu na Arial ;/

dodał: ~xo , 14.10.2010

Mam windowsa XP i jak zapoisuje to na dysku C w folderze Fonts to mi sie tam nie pojawia i nie mam czcionki w wordzie :(( co zrobic?