Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak dobrać słowa kluczowe?

Kategoria: Pozostałe, 15 czerwiec 2011, 11:12, ilość odsłon: 613

Słowa kluczowe to dość istotna sprawa, jeżeli mamy zamiar promować naszą stronę w sieci. Ich właściwy dobór może zadecydować o popularności bądź witryny, zaś złe dobranie może sprawić, że odbiorcy nigdy do nas nie trafią.

Pozycjonowanie stron WWW

Aby najlepiej wypozycjonować stronę w wyszukiwarkach, musimy dobrać najlepsze wyrazy. Jak to zrobić? Najlepiej dobierać takie, które jak najlepiej oddają tematykę poruszaną na stronach naszej sieci. Niekoniecznie są to słowa popularne – choć i o nich nie możemy zapominać, ponieważ zwiększają one ruch na stronie. Jak pogodzić jedno z drugim? Możemy skorzystać z fraz stosowanych przez strony podobne do naszej, a także testując, co najczęściej wychodzi w wyszukiwarkach w odpowiedzi na zadane pytania. Gdy wpiszemy np. „odtwarzacze”,  zobaczymy w wynikach pogrubione słowo kluczowe.

W sieci istnieją specjalne narzędzia do ustalania najlepszych fraz dla danych stron. Jeśli mamy stronę własnej firmy, działającej na lokalnym terenie i zajmuje się ona na przykład wynajmem mieszkań w Szczecinie, słowo kluczowe „wynajem” czy też fraza „wynajem lokali” nie mają zbytniego sensu. Jeśli jednak jako frazę kluczową damy „wynajem lokali Szczecin”, efekty będą widoczne. Istnieją również strony przeznaczone do wyszukiwania, jak często dane frazy były wyszukiwane w ostatnim miesiącu, jaka jest konkurencja na te frazy, a także znajdziemy tam najważniejsze – czyli podpowiedzi podobnych słów. Dobra strategią jest wybór mało popularnej frazy na początku, a po okresie rozwoju dodanie do niej bardziej popularnych.

Dodatkowo można zapoznać się ze specjalnymi programami, które same pomagają stronie zyskać większy PR i lepszy ruch na stronie. Choć są one płatne, warto w nie zainwestować.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak dobrać słowa kluczowe?