Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak chronić się przed wirusami przenoszonymi przez pendrive?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 13 luty 2009, 12:45, ilość odsłon: 6503

Robaki przenoszone przez pendrive'y wykorzystują mechanizm autostartu. Po ich włożeniu do zainfekowanego komputera wirus automatycznie kopiuje na nie swoje pliki co w krótkim czasie może doprowadzić do zainfekowania bardzo wielu komputerów.

Robaki przenoszone przez pendrive'y wykorzystują mechanizm autostartu. Po ich włożeniu do zainfekowanego komputera wirus automatycznie kopiuje na nie swoje pliki co w krótkim czasie może doprowadzić do zainfekowania bardzo wielu komputerów. Niejednokrotnie zdarza się, ze wszystkie komputery w danym biurze mają tego samego wirusa.

Jak temu zapobiec? Jest na to bardzo prosty sposób. Wystarczy stworzyć na swoim pendrivie folder autorun.inf i umiescić w nim pusty plik o nazwie autorun.inf. Ta prosta metoda powinna ochronić nasze urządzenie przed infekcją.Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zablokować właściwości ekranu (Win XP)?

    Prosta modyfikacja rejestru, która uniemożliwia dostanie się do właściwości ekranu. Jeżeli chcemy uniemożliwić dostęp do właściwości ekranu (tych, które widzimy klikając drugim przyciskiem myszy na pulpit i wybieramy Właściwości)...

  • Firewall - któremu programowi zaufać?

    Internet nie jest bezpiecznym miejscem – za każdym razem gdy z niego korzystamy, jesteśmy narażeni na ataki z sieci, dlatego trudno sobie wyobrazić sytuacje, żeby nasz komputer był pozbawiony jakiegokolwiek zabezpieczenia. Są różne sposoby ochr

  • Włączenie obsługi Javascript

    Działanie obsługi Javascript ma bardzo duży wpływ na obsługę i wygląd stron internetowych jakie będziemy przeglądali.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak chronić się przed wirusami przenoszonymi przez pendrive?

dodał: ~zolnierzak , 09.06.2010

usbvaccine.exe\nto jest aplikacja Pandy ktora zabezbiecza pendrive'y oraz dyski twarde przez zakazeniem autorun.inf

dodał: ~heh , 29.05.2009

Nieco zalosna porada... to tak jakby dziure po studzience kanalizacyjnej zalozyc galeziami zeby nikt nie wpadl 0o