Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak chłodzić komputer?

Kategoria: Sprzęt, 16 wrzesień 2011, 11:03, ilość odsłon: 1823

Wielu użytkowników komputerów niejednokrotnie zadawało sobie pytanie o to, jak skutecznie chłodzić komputer?.

A wiec, jak chłodzić komputer, aby optymalizowało to jego pracę? Istnieje na to kilka sposobów. Pierwszym z nich jest chłodzenie pasywne. Polega ono na chłodzeniu poszczególnych elementów za pomocą radiatora. Co to jest radiator? Jest to specjalnie wyprofilowany metalowy element, którego zadaniem jest chłodzenie komputera poprzez odprowadzanie ciepła z tych poszczególnych elementów. Jakie są to elementy? Procesory, płyty główne oraz karty graficzne. Zaletą tego typu chłodzenia jest na pewno cisza, jaka towarzyszy temu procesowi.

Kolejnym sposobem na to, jak chłodzić komputer, jest chłodzenie aktywne. W tym sposobie chłodzenia wykorzystuje się tak zwany cooler, czyli pospolicie mówiąć wentylator oraz radiator. A odbywa się to na takiej zasadzie, że radiator zajmuje się tak jak w przypadku chłodzenia pasywnego zbieraniem ciepła, ale następnie przekazuje ze do wentylatora, które z kolei wydmuchuje je na zewnątrz. Jest to chyba najbardziej popularny typ chłodzenia stosowany przez twórcow komputerów. Zaletą tego typu chłodzenia jest to, że tempo chłodzenia możemy dostosować manualnie do naszych potrzeb. Znamy więc już dwa typy chłodzenia: pasywne oraz aktywne.

Kolejne z nich to chłodzenie cieczą - zupełnie nowy sposób na to jak chłodzić komputer. Tak zwany water cooling to cały zestaw elementów, które współgrając ze sobą. W skład tego zestawu wchodzą: pompka, chłodnica, blok chłodzący, zbiornik wyrównawczy, węże oraz czynnik chłodzący. Jest to proces dosyć skomplikowany, angażujący w siebie wszystkie wymienione elementy, w których każdy ma swoje własnem jednakowo ważne zadanie.

Inne porady z tej kategorii:

  • Przyśpieszenie pracy dysku twardego (Win XP)

    Porada opisująca jak stworzyć bufor dla naszego dysku w pamięci komputera. Jeżeli nasz dysk twardy chodzi za wolno możemy spróbować go przyśpieszyć.

  • Jaką drukarkę kupić?

    Drukarka jest sprzętem peryferyjnym komputera, który przydaje się zarówno w domu, jak też i w pracy. Aktualnie na rynku mamy olbrzymi ich wybór – są modele kosztujące nawet i 100 złotych, ale też i drukarki, za które możemy dać nawet 1000.

  • Jak sprawdzić model naszej płyty głównej?

    Z jakiego programu skorzystać żeby dowiedzieć się jakiego modelu płyty głównej używamy. W czasie użytkowania komputera zachodzi czasem potrzeba sprawdzenia modelu naszej płyty głównej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak chłodzić komputer?