Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak bezpiecznie przeglądać strony internetowe?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 06 kwiecień 2010, 13:55, ilość odsłon: 3415

Tytuł porady sam mówi się za siebie. Przeczytaj i dowiedz się jak unikać złośliwego i niebezpiecznego oprogramowania pobieranego z serwerów innych stron www.

Denerwują Cię strony z dużą ilością reklam a z małą ilością treści? A może nie chcesz by twój komputer został zarażony złośliwym oprogramowaniem? Chcesz bezpiecznie przeglądać strony internetowe, a może udostępnić bezpieczny internet dla dzieci? Jeżeli na choć jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco ,to ten artykuł jest dla ciebie.

Jak wiadomo w sieci czyha obecnie mnóstwo zagrożeń, od złośliwego oprogramowania poprzez phishing, czyli podszywanie się pod godną zaufania osobę lub instytucję w celu wyłudzenia cennych informacji, a kończąc na trywialnym haśle pornografia. Jak wówczas bezpiecznie przeglądać strony www? Można posłużyć się oceną witryny WOT czyli web of trust. Witryna dostępna jest pod adresem mywot.com i jej użytkownicy oceniają strony internetowe pod względem bezpieczeństwa. Jeśli nie jesteśmy pewni jakiejkolwiek strony, wówczas jej adres możemy wpisać w prawym górnym rogu i otrzymamy opinię wystawioną przez użytkowników serwisu web of trust, jak poniżej.

bezpieczny_internet

Jak już wspomniałem, ocenę wystawiają sami użytkownicy. Jeżeli my chcemy zadbać o bezpieczny internet wówczas możemy dołączyć do grona użytkowników WOT. Do tego celu wystarczy pobrać specjalną dodatek do przeglądarki. Obecnie obsługiwane są Internet Explorer wersja 6.0 i późniejsze, oraz Firefox wersja 1.5 i późniejsze. Jeżeli nie posiadasz tych przeglądarek wówczas możesz odnaleźć je na naszej stronie w dziale przeglądarki internetowe. Po pobraniu i zainstalowaniu dodatku należy ponownie uruchomić przeglądarkę. Wówczas będziemy musieli zaakceptować licencję oraz pojawi nam się okno z dostępnymi ustawieniami ochrony.

web_of_trust

Jeżeli będziemy chcieli oceniać strony internetowe, musimy zarejestrować się, podając niezbędne do tego celu informacje. Jeżeli nie skorzystamy z tego prawa, wówczas WOT będzie działała jak filtr rodzinny chroniąc nas i nasze dzieci przed niebezpiecznymi stronami wyświetlając różnokolorowe znaki. Oczywiście zielony oznacza bezpieczną stronę, zaś czerwień symbolizuje niebezpieczeństwo.

Inne porady z tej kategorii:

  • Programowanie strukturalne – jak zacząć

    Jednym z najczęściej używanych sposobów programowania jest programowanie strukturalne.

  • Ardamax keylogger – czy jest groźny?

    Ardamax keylogger to program, którego zadaniem jest śledzenie poczynań użytkownika. Innymi słowami rzecz ujmując, mamy tu do czynienia z wirtualnym szpiegiem, który monitoruje aktywność na komputerze oraz zapisuje ją w postaci specjalnego logu.

  • Jak zrobić partycje?

    Poniższa porada opisuje jak dobrze i poprawnie zrobić partycje. Przeczytaj i dowiedz się jak zarządzać swoimi dyskami w pececie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak bezpiecznie przeglądać strony internetowe?