Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak aktywować windows 7

Kategoria: Systemy Operacyjne, 07 czerwiec 2011, 09:05, ilość odsłon: 4646

Aktywacja to technologia przeciwdziałania piractwu, której celem jest weryfikacja legalności licencji na oprogramowanie firmy Microsoft.

W procesie aktywacji sprawdzane jest, czy 25 znakowy klucz produktu jest autentyczny i czy nie jest używany na większej liczbie komputerów, niż jest to określone w licencji. Jeżeli mamy oryginalny system, powinniśmy dokonać jego aktywacji w okresie do 30 dni od instalacji systemu, inaczej niektóre jego funkcje zostaną wyłączone, co poważnie utrudni nam używanie komputera.

Aktywacja Windows 7

Klucz aktywacyjny znajduje się albo nalepiony na płycie instalacyjnej, albo w pudełku/kopercie, jako luźna naklejka. Po instalacji warto nakleić ją na obudowę komputera lub laptopa – wiele serwisów gwarancyjnych wymaga udowodnienia legalności systemu przed przystąpieniem do napraw.

Aktywacji  systemu Windows 7 możemy dokonać już podczas instalacji, choć nie jest to konieczność. Czy jednak chcemy to zrobić, czy nie,  to podczas ostatniego etapu instalacji systemu i tak zostaniemy poproszeni o wpisanie klucza licencyjnego. Jeżeli chcemy od razu przeprowadzić aktywację, wprowadzamy 25 znakowy klucz, pozostawiając przy tym zaznaczoną opcję Automatycznie aktywuj system Windows gdy jestem w trybie online i przechodzimy do następnego kroku klikając Dalej.

aktywacja Windows 7

Jeśli natomiast decydujemy się na aktywację później, wówczas nic nie wpisujemy. Możemy aktywacji dokonać w każdej chwili w następujący sposób: klikamy Komputer prawym przyciskiem myszki, wybieramy Właściwości i klikamy na Zmień Klucz Produktu. Wpisujemy kod i klikamy DALEJ. Po chwili następuje aktywacja i gotowe.  Oczywiście nasz komputer musi być podłączony do sieci podczas przeprowadzania procesu.

aktywacja Windows 7

W zasadzie to wszystko. Można tez aktywować system telefonicznie, jeśli jednak mamy połączenie z Internetem, jest to tylko niepotrzebna starta czasu.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak aktywować windows 7